Benjamino Kondrato knygos „Kūrėjų pėdsakais“ sutiktuvės Dusmenų bibliotekoje

Birželio 27 d. Dusmenų bibliotekoje viešėjo kalbininkas, literatūrinės kraštotyros pradininkas Lietuvoje – Benjaminas Kondratas.

Susirinkusieji klausėsi įdomaus svečio pasakojimo apie jo vaikystę, kaip jis mėgo skaityti knygas, kurias gaudavo iš turtingų kaimynų Šimkevičių bibliotekos. Baigęs Tauragės 1-ąją vidurinę mokyklą, įstojo į Vilniaus universitetą, Istorijos ir filologijos fakultetą. Net 44 metus mokytojavo. Nuo 1981 metų leidžiamos autoriaus knygos „Kūrėjų pėdsakais“, būtent ši, 20-oji, yra skirta Trakų, Elektrėnų ir Birštono krašto rašantiems žmonėms. Čia rasime apie Onutę Trepuilaitę-Virginavičienę, Joną Laurinavičių, Joną Užurką ir kitus. Autorius pasakojo, kad knygas leidžia savo lėšomis, jo knygos spausdinamos nedideliu tiražu, o įdomios tiems, jo nuomone, kas domisi krašto kūrėjais, seka jų pėdsakais.

Susitikimo metu lankytojai turėjo daug klausimų, į kuriuos svečias su malonumu atsakinėjo, taip pat užsimezgė įdomūs pašnekesiai apie S. Nėrį, J. Baltušį. B. Kondratas atskleidė, kad jau rašo dvidešimt pirmąją knygą „Kūrėjų pėdsakais: Vilniaus, Švenčionių ir Širvintų krašte“.

Dėkojame autoriui už prasmingai praleistą popietę, sėkmės kūrybiniame darbe.

Rima Voverytė

Trakų viešosios bibliotekos Dusmenų filialo vyr. bibliotekininkė