Belaukiant Šimtmečio Kalėdų

Kalėdų stebuklų meto laukti smagu, o jų laukti su stebuklus kuriančiu žmogumi, dar smagiau. Gruodžio 8 dieną Rūdiškių bibliotekoje lankėsi profesionali animatorė Jūratė Leikaitė. Ją pasitiko būrys žingeidžių, aktyvių ir kūrybingų gimnazijos antrokų, kuriuos atlydėjo mokytojos – Dainora Garbštienė ir Filomena Grambienė.

Jūratė Leikaitė – knygų iliustratorė, apipavidalinusi daugiau nei 20 knygų vaikams. Nuo 1987 metų ji dirba dailininke animacijoje, o nuo 1988 metų ir animacinių filmų scenarijaus autore, režisiere, animatore bei prodiusere. Jūratės filmai dalyvavo daugelyje tarptautinių festivalių ir laimėjo prizus.

Viešnia  atvyko su kilnojama animacijos paroda, senoviniu kino aparatu praksinoskopu, atsiradusiu dar 1877 metais, o jo išradėjas buvo prancūzas Charles Emile Reynaud – projektuojamų animacinių filmų pradininkas. Praksinoskopas – tai toks aparatas, kuriame įmontuoti veidrodžiai aplink būgno centrinę ašį, kurie atspindi paveikslėlius išdėliotus aplink.

Jūratė Leikaitė suteikė tą retą galimybę susipažinti su šiuo unikaliu aparatu iš arčiau ir net išbandyti. Taip pat vaikai buvo supažindinti su  šiuolaikinių technologijų pritaikymu animacijoje, animacinių filmų atsiradimo istorija, personažų judesio technika, filmo dekoracijų kūrimo paslaptimis (vaikai galėjo pavartyti ir pamatyti tikras animacinių filmų scenas ir fonus).  Pažiūrėję 2012 metais sukurtą animacinį filmą „Senelės pasaka“, vaikai sėdo piešti iliustracijų kalėdiniam filmukui „Besmegenių šventė“. Iš pirmo žvilgsnio nesudėtingas darbas tapo tikru išbandymu, nes  reikėjo perteikti judėjimo įspūdį ir papasakoti istoriją.

Animatorė surinko vaikučių piešinius – iš jų sumontuos filmuką, kurį bibliotekoje arba svetainėje youtube.com galės pamatyti visi norintys. Tad laukiame savo kurto animacijos stebuklo ir linkime visiems prieš Kalėdas tapti nors truputėlį magais bei kurti savo mažus stebuklus.

Laimingo ir jaukaus Šimtmečio Kalėdų laukimo!

Danguolė Paliulienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė