Baltiškasis kodas

Ketvirtadienio popietę Trakų viešojoje bibliotekoje vyko menininkės Virginijos Aliukonės tapybos darbų parodos „Amžinos pasakos“ pristatymas. Susirinkusieji susitiko su parodos autore, domėjosi jos darbais.

Dzūkijos kaime augusi, mokslus Trakuose baigusi, o vėliau Vilniuje studijavusi dailės edukologijos magistrė dalijosi savo mintimis apie kūrybą, pristatė savo darbus. Dar mokydamasi mokykloje, paskatinta savo mokytojų, Virginija niekada nesiskyrė su kūryba. Pradžioje buvo tik pavieniai darbai, bet prieš porą metų ji pradėjo gilintis ir domėtis savo lietuviškomis šaknimis. Senoji baltų kultūra, mitai, legendos, tikėjimas, ženklai, raštai virto vaizdiniais, kuriuos autorė fiksavo eskizais, o vėliau jie virto paveikslais. Susitikimo metu Virginija ne tik pristatė savo darbus, bet ir apie kiekvieną pavaizduotą siužetą išsamiai papasakojo. Darbuose vyrauja moteriškasis pradas, deivės Laima, Veliona, Medeina, Undinė, Milda, atgyja gyvenimo medis, paukščiai, aitvarai, šeimos motyvai. Kiekvienas paveikslas – tai užkoduotas pasakojimas apie mums artimą baltiškąją pasaulėžiūrą, tikėjimą. Paveikslai alsuoja šviesa ir šiluma, skleidžia pasakišką atmosferą.

Virginijos Aliukonės tapybos darbų paroda „Amžinos pasakos“ Trakų viešojoje bibliotekoje veiks iki rugsėjo 6 d. Kviečiame apsilankyti.

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė