Baisiausia naktis

Spalio 31 dieną – Helovino arba kitaip Šiurpnakčio šventė. Pagrindiniai šventės atributai – kostiumai. Vaikai persirengia tamsos padarais: velniais, vampyrais, vilkolakiais, numirėliais, arba gamtos tematikos kostiumais: fėjomis, dvasiomis, zombiais. Taip pat svarbūs atributai – išskopti moliūgai. Gąsdinančiais kostiumais pasipuošę vaikai keliauja po namus prašydami saldainių, sakydami frazę „Pokštas arba saldainis“.

Spalio 29 dieną vaikai susirinko į biblioteką švęsti Heloviną, žaisti. Iš pradžių turėjome pasipuošti. Labiausiai patinkanti atrakcija vaikams – veidų dažymas. Taip atradome vampyrų, raganų, vorų. Pasigaminome šventinę atributiką – ženkliukus Helovino tema su savo vardais. Šventei įsibėgėjus, prasidėjo žaidimai. Žaidėme „Karštąjį moliūgą“: reikėjo kuo skubiau, muzikai nesibaigus, perleisti per rankas moliūgą. Po to, pasidalinę į dvi komandas, žaidėme „Įvyniok mumiją“: reikėjo tualetiniu popieriumi apsisukti bei pataikyti kamuoliukus į moliūgo burną. Spėjome pažaisti ir virtualiais akiniais bei paskanauti heloviniškų skanėstų.

Smagu švęsti, bet dar svarbiau pabūti kartu. Ačiū vaikams už linksmą laiką drauge.

Agnieška Uscilienė

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė