B. Kondrato „Kūrėjų pėdsakais“ 20-os knygos (Trakų, Elektrėnų ir Birštono kraštas) sutiktuvės

Trakų viešojoje bibliotekoje vyko lietuvių kalbos premijos laureato Benjamino Kondrato literatūrinės kraštotyros knygų „Kūrėjų pėdsakais“ 20-os knygos (Trakų, Elektrėnų ir Birštono kraštas) sutiktuvės.

B. Kondratas yra literatūrinės kraštotyros, kuria intensyviai pradėjo domėtis nuo 1971-ųjų, pradininkas Lietuvoje. Daugiau nei keturis dešimtmečius mokytoju dirbęs B. Kondratas, šiandien aktyviai keliauja po Lietuvą, susitinka su miestų ir miestelių bendruomenėmis, renka medžiagą apie šalies regionų ir atskirų vietovių kūrėjus, literatus, kurią, pasak autoriaus, „užrakina“ knygoje „Kūrėjų pėdsakais“.

Susitikimo metu knygos autorius supažindino su knygos struktūra, kaip per eilę metų keitėsi knygose pateikiama medžiaga. Didelė dalis jose skiriama vietovių literatams, poezijai. 20-ojoje „Kūrėjų pėdsakais“ knygoje didžiąją dalį sudaro Trakų krašto kūrėjai, literatai. Daug padėkos žodžių autorius tarė ir dr. Halinai Kobeckaitei, kuri padėjo surinkti medžiagą apie Trakų karaimus. Kalbėdama apie bendravimą su B. Kondratu, dr. H. Kobeckaitė pasidžiaugė dideliu darbu ir autoriaus kruopštumu bei energija, pabrėžė knygos svarbą ir išliekamąją vertę. Savo mintimis apie gyvenimą ir mokslus Trakuose dalinosi pedagogas, dailininkas, poetas, vertėjas, sąjūdininkas, aktyvus lietuviškosios kultūros puoselėtojas, kraštotyrinių leidinių autorius ir rengėjas Vytautas Dailidka iš Eišiškių. Perskaitė eiles skirtas Trakams ir padovanojo Trakų viešajai bibliotekai kelis leidinius.

Knygos autorių pasveikino ir savo eiles perskaitė Trakų literatai: Vytautas Žemaitis, Kęstutis Vilkauskas, Vytautas Januškevičius.

Sveikindami autorių su jubiliejine 20-ąja „Kūrėjų pėdsakais“ knyga, susirinkę Trakų krašto kūrėjai, literatai sugiedojo „Ilgiausių metų“.

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė