Auksinis ruduo – vaiko akimis

Daugeliui Ramutė Skučaitė (g. 1931 m.) – vaikų ir vaikystės poetė, vaikų literatūros klasikė.

Ji – tradicinės poezijos atstovė. Eiliavimo, rimavimo meistrė. Žodžio skaidrumas – šios poetės siekiamybė. Jos poezija – skambanti. Eilėraščiai – ir vaikams, ir ne vaikams – plačiai dainuojami. Turbūt vienintelė kurianti vadinamąją utilitarinę, arba taikomąją, poeziją: eiliuotus galvosūkius, mįsles. Daug rašė suaugusiesiems, vertė iš užsienio kalbų, tačiau didelę kūrybos dalį sudaro būtent knygos vaikams. Anksčiau pati galvodavo, kad reikia perjunginėti bėgius – rašai vaikams, rašai suaugusiesiems. Vėliau atėjo supratimas, kad poezija yra poezija. Kad tikras poetas nerašo savo vaikams, anūkams, o rašo tiesiog tam tikros rūšies poeziją, kuri tik truputį skiriasi nuo poezijos suaugusiesiems. Jos brandi poezija mato ir rodo tuos pačius dalykus ir suaugusiesiems, ir vaikams, kelia labai panašius klausimus – apie laiką, amžinybę, žmogiškąją egzistenciją, vaiko ir suaugusiojo koegzistenciją. Poetė „Už mažų ir suaugusių žmonių pasaulio vienybę“ įvertinta Nacionaline kultūros ir meno premija.

Minint rašytojos gimtadienį, visą savaitę Onuškio bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Auksinis ruduo – vaiko akimis“. Mažieji bibliotekos skaitytojai, atėję į biblioteką išsirinkti mėgstamų knygučių, mielai prisėsdavo prie stalo pavartyti autorės knygų ir tuo pačiu nupiešti piešinuką apie rudenį. Šią savaitę orai mus lepino saule ir šiluma, todėl vaikučių piešinukai ryškūs, šviesūs, o svarbiausia – nuostabiai gražūs. Biblioteka ne tik knygų lobynas, bet ir jauki vieta, skatinanti išlaisvinti kūrybiškumą, o menines mintis suguldyti popieriaus lape.

Nuoširdžiausiai ačiū visiems dalyvavusiems, o bibliotekų lankytojams lieka nuostabi paroda, kuri džiugins mus visą spalio mėnesį.

Inga Gackienė

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė