„Auksinio proto“ žaidėjai rinkosi į šeštąjį žaidimą

Vasario 21 d. žaidimas pasitaikė neeilinis, per visą „Auksinio proto“ žaidimų istoriją dar nėra pasitaikę tokių sunkiai įkandamų klausimų, kuomet komandos turuose rinko vos po kelis taškus. Tai tikriausiai lėmė ir tai, jog nė viena komanda nesugebėjo atsakyti į papildomos vertės „bonus“ klausimus.

Pirmasis šio žaidimo turas buvo apie bites, antrąjį sudarė klausimai apie literatūrą ir rašytojus, trečiasis kvietė prisiminti Lietuvos ir pasaulio prezidentus, ketvirtasis buvo apie žiemos sportą, na o penktąjį, tradiciškai, sudarė įvairūs klausimai.

Pirmąją vietą jau penktą kartą šiame sezone, užėmė „Išmanieji protai“, surinkę 48 taškus. Antrieji liko dešimčia taškų mažiau surinkę „Trakai United“ su 38 taškais priešaky. Labai džiaugiamės nauja komanda „Rotorius“, kuri nepabūgo didelio taškų atotrūkio bendrojoje įskaitoje  ir nusprendė prisijungti prie septintojo „Auksinio proto“ sezono. Naujokai šiame sezone surinko 32 taškus, ir tik 1 taško persvara lėmė tai, kad jie atsidūrė ketvirtojoje vietoje, na o trečiąją vietą ir bronzos medalius šiame žaidime nuskynė komanda „Baikit, nemanau!“ su 33 taškais.

Primename, kad viena komanda gali dalyvauti viename, keliuose arba visuose septintojo „Auksinio proto“ sezono turnyruose. Taip pat ateinančiuose turnyruose gali dalyvauti ir naujos komandos bei pavieniai žaidėjai, prisijungsiantys prie esamų komandų! Žaidimo metu komandos gali naudotis tik savo narių žiniomis ir išmintimi. Įvairios ryšio priemonės, internetas, kompiuteriai, literatūra ir kitos palengvinimo priemonės negalimos!

Jei esi smalsus, daug žinai, turi puikų draugų ratą – registruok komandą, dalyvauk ir mankštink protą!

Registracija vyksta telefonu (8 528) 55 460 ir el. p. g.tamasauskaite@trakubiblioteka.lt

Kitas žaidimas vyks vasario 28 d. 18.30 val. Laukiame jau esamų ir naujų komandų!

Pavyzdiniai vykusio žaidimo klausimai:

KLAUSIMAS:

Turbūt yra tekę girdėti, kad bitė darbininkė įgėlusi ir netekusi geluonies per keletą dienų miršta. Ji gelia gindama avilį, prispausta arba suerzinta. Štai bičių motinėlė geluonį turi, tačiau žinant, kad netekus geluonies ir motinėlei mirus, žūtų visa bičių šeima, bičių motinėlė geluonį naudoja tik vieninteliu atveju, kovodama su... Kuo?

ATSAKYMAS:

SU KITA MOTINĖLE. Atsakymas „motinėlė“ taip pat tinkamas. Bičių motinėlės kovoja tada, kai bitės pačios nori pakeisti motinėlę arba kai bitininkas įdeda naują, kuri dažniausiai būna kur kas jaunesnė ir laimi kovą prieš senąją.

KLAUSIMAS:

Fransua Rablė romane „Gargantiua ir Pantagriuelis“ aprašoma tokia situacija: „Nešikas sėdėjo restorane prie pat virtuvės ir valgė nemokamą duoną, prisotindamas ją kepamos mėsos garais. Baigęs valgyti, nešikas norėjo išeiti, tačiau kepėjas liepė jam susimokėti už maistą. Nešikas sakė, kad jis jokiais būdais nesugadino kepamos mėsos ir fiziškai nesuvartojo jokio produkto, todėl neprivalo už nieką mokėti. Kepėjas savo ruožtu tarė, jog neprivalo maitinti žmonių kepamos mėsos garais, todėl reikalauja užmokesčio. Galiausiai jie kreipėsi į vieną praeivį, kad šis išspręstų jų ginčą. Praeivis, išklausęs abiejų pusių, priėmė „saliamonišką“ sprendimą – už tai, kad kepėjas pamaitino nešiką mėsos kvapu, nešikas privalo sumokėti...“. Pabaikite praeivio mintį dviem žodžiais, turėdami omeny, kad abiems pusėms neliko nieko kito, tik paklausyti šio absurdiško, bet gana taiklaus patarimo.

ATSAKYMAS:

MONETŲ / PINIGŲ ŽVANGINIMU (SKAMBESIU). Ši situacija aprašyta 3 knygoje („Pantagriuelis“) 37 skyriuje. Rablė romane gausu absurdiškų situacijų ir alegorijų, kurios turi vienokią ar kitokią prasmę. Šioje situacijoje kadangi kepėjas patenkino vieną nešiko pojūtį, bet neprarado savo „produkto“, nešikas taip pat turėjo patenkinti kepėjo pojūtį neprarasdamas savo „turto“. Pagrindinė užuomina – „paklausyti patarimo“.

KLAUSIMAS:

Aleksandras Diuma (senelis) literatūros gerbėjos kartą buvo paklaustas, kodėl ji niekur negalinti rasti jo romanų. Esą ji labai žavisi jo talentu, tačiau jai niekaip nepavyksta gauti jo kūrinių. Ką į tai atsakė paklaustasis?

ATSAKYMAS:

JIS NĖ VIENO NEPARAŠĖ / JIS NEBUVO RAŠYTOJAS. Rašytojai buvo A. Diuma (tėvas) ir A. Diuma (sūnus). A. Diuma (senelis) buvo generolas ir knygų nerašė.

Bendrosios įskaitos rezultatai po 6 žaidimo turnyrų:

Komanda „Išmanieji protai“ – 413 taškų;

Komanda „Baikit, nemanau!“ – 352 taškai;

Komanda „Trakai United“ – 166 taškai;

Komanda „Rotorius“ – 32 taškai.

Gintarė Tamašauskaitė,

Trakų viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė