Aš – Karalius, Tu – Karalius!

Labai labai seniai, prieš beveik aštuonis šimtus metų... Tokiais žodžiais pradėjome Valstybės dienos minėjimą su mažaisiais skaitytojais iš Rūdiškių lopšelio-darželio „Pasaka“.

Skaidrių pagalba, trumpai ir aiškiai, papasakojome apie lietuvių protėvius – baltų gentis, kurias valdė kunigaikščiai, tarp kurių kildavo įvairių nesantaikų. Įsikūrus galingiems priešams šalia, vaidus teko pamiršti ir susivienyti. Papasakojome apie tai, kaip nelengva buvo Mindaugui įtvirtinti savo valdžią, bet jam pavyko, ir, 1253 m. liepos 6 dieną, Mindaugas, drauge su žmona Morta, Vilniaus katedroje buvo karūnuoti. Lietuva tapo karalyste ir tai buvo labai svarbus įvykis, nes ją pripažino kitos Europos valstybės. Todėl, kasmet, liepos 6-ąją minime Valstybės dieną – karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną.

Nesudėtinga viktorina parodė, kad vaikai puikiai įsisavino pateiktą informaciją. O kokia šventė be žaidimų? Todėl mes šį kartą nei skaitėm, nei gaminom, o žaidėm! Leidom pajusti kiekvienam vaikui jausmą, ką reiškia būti karaliumi... nors penkioms minutėms. Išvaizdžiame soste sėdėdamas, karalius, pasipuošęs mantija ir karūna, turėjo sugalvoti užduotį savo pavaldiniams, kurie tą užduotį privalėjo įvykdyti. Žaidimą tęsėm iki tol, kol soste pasėdėjo visi „karaliai“ ir visos „karalienės“. Šalia sėdėjo ir „patarėjas“, nes, pasirodo, užduočių sugalvojimas (valdymas), ne toks ir paprastas dalykas, vadinasi, ir karaliumi gali būti ne kiekvienas. Be to, vaikai suprato, kad valdžią galima ne tik paveldėti, bet ir perimti, ir kiekvienas karalius skirtingas, todėl ir žmonių valdymas skirtingas.

Tariame AČIŪ mūsų šauniai ir karališkai komandai bei komandą atlydėjusioms auklėtojai Renatai Rusakovienei ir jos padėjėjai Dianai Karužaitei. Šauni ir smagi popietė pavyko!

Danguolė Paliulienė

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė