Akcija „Metų knygos rinkimai 2020“

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Ši akcija buvo įtraukta į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.

Metų knygos rinkimus inicijavo Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. Akciją rengia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka bei Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti kokybišką, šiuolaikišką literatūrą įvairaus amžiaus žmonėms, skatinti įvairaus amžiaus ir skirtingų socialinių grupių gyventojus skaityti, užtikrinti skaitymą skatinančios aplinkos kūrimą ir meniškai vertingos literatūros prieinamumą.

Akcijos idėja – pristatyti geriausius praėjusiais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius vaikų, paauglių, suaugusiųjų prozos, poezijos ir publicistikos ir dokumentikos knygų kategorijose.

Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos skelbiamos kiekvieną rudenį. Akcijai siūlomos knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių, išleistos nuo praėjusių metų rugsėjo 1 dienos iki einamųjų metų rugpjūčio 31 dienos.

Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijų pasiūlytų knygų išrenka Metų knygas šiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų prozos, poezijos (nuo 2012 m.) ir publicistikos bei dokumentikos (nuo 2018 m.).

Trakų viešoji biblioteka kviečia rinkti Metų knygas:

Susipažinti su rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis ir balsuoti už labiausiai patikusias iki š. m. vasario 18 d. galite čia:

„Metų knygos rinkimai 2020“

Už patikusią knygą iš vieno įrenginio galima balsuoti 5 kartus.

Laureatai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje. 22-oji Vilniaus knygų mugė vyks 2021 m. gegužės 6–9 dienomis.

Plačiau skaitykite čia.