Žmonijos sveikatos istorija: gyventi tris kartus ilgiau. Kokia kaina?

Jean – David Zeitoun

Žmonijos sveikatos istorija: gyventi tris kartus ilgiau. Kokia kaina?

Jean-David ZEITOUN (Žanas-Davidas Zetonas) – klinikinės epidemiologijos mokslų daktaras ir praktikuojantis gydytojas, šiuo metu gyvenantis Paryžiuje. Jis reguliariai publikuoja straipsnius Le Monde, Les Echos dienraščiuose, aktyviai pasisako sveikatos klausimais Prancūzijos ir užsienio žiniasklaidoje. Knygoje „Žmonijos sveikatos istorija" J. D. Zeitoun apibendrina savo ilgamečius tyrimus ir pristato įtraukiantį pasakojimą apie pastarųjų 300 metų žmonių sveikatos būklės pažangą ir nerimą keliantį posūkį jos istorijoje, kurį išvydome šiais dešimtmečiais.

Iki XVIII a. vidurio vakariečių gyvenimo trukmė beveik nesikeitė – ji neviršijo 25–30 metų. Per kitus tris amžius žmonija matė daugybę inovacijų, laimėjimų ir lemtingų klaidų, įvykusių mėginant pagerinti sveikatos kokybę. Nors dabar išsivysčiusių šalių gyventojas vidutiniškai gyvena net triskart ilgiau, XXI a. pastebimas ženklus sveikatos blogėjimas: pasaulinės pandemijos, dažnesnės širdies ir kraujagyslių ligos, daugiau nutukimo.

„Žmonijos sveikatos istorijoje" J. D. Zeitoun aiškina dabarties žmogaus prastėjančios sveikatos priežastis, glaustai ir informatyviai aprašo svarbiausius pastaraisiais amžiais vykusios medicinos raidos etapus ir aptaria karščiausias diskusijas sveikatos tema. Kada prasidėjo kalbos apie vakcinacijos naudą? Kaip žmonija reagavo į ankstesnius pandemijų protrūkius? Kaip buvo identifikuotas gripas, tuberkuliozė, pasiutligė ir kitos ligos? J. D. Zeitoun atsako į šiuos ir kitus klausimus, leidžiančius pažinti žmonijos kelią link sveikesnio, ilgesnio ir kokybiškesnio gyvenimo.

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Atrasti iš naujo
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt