Weekendų miestai ir priemiesčiai: kaip buvo kuriami modernūs kurortai tarpukario (1918-1940) Lietuvoje

Viltė Migonytė-Petrulienė

Weekendų miestai ir priemiesčiai: kaip buvo kuriami modernūs kurortai tarpukario (1918-1940)...

Kurortai – weekendų miestai ir priemiesčiai – tapo kitokio gyvenimo pažadu tarpukario Lietuvoje. Savita architektūra ir urbanistika, pramogos ir ritualai formavo poilsio kultūrą, liudijo svarbius modernios valstybės kūrimo procesus.

Ši monografija leidžia naujai pažvelgti į visiems gerai pažįstamas poilsio kryptis, kurių potencialą bandyta išskleisti tarpukariu: nuo Birštono iki Palangos. Sykiu pažinti tuos kurortus, kurie XX a. istorijos verpetuose taip ir liko pumpuro stadijoje.

Tarpukario kurortų paveikslas prieš skaitytojų akis skleidžiasi per istorinį ir architektūrinį pasakojimą, to meto spaudos citatas bei archyvines nuotraukas. Ir užduoda klausimą: kiek tarpukario poilsiavimo tradicijos gyvos šiandien?

Viltė Migonytė-Petrulienė – architektūros istorikė, leidyklos LAPAS rengtų Neringos bei Palangos architektūros gidų bendraautorė, tyrinėja XX a. architektūros istoriją, kurortologiją ir moderniąją visuomenę. Šiuo metu ji yra Menų istorijos, kritikos ir medijų programos Vytauto Didžiojo universitete (VDU) dėstytoja, projekto „Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinė" architektūros ir paveldo programos „Modernizmas ateičiai" kuratorė.

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika