Trečia valanda ryto

Gianrico Carofiglio

Trečia valanda ryto

Gianrico Carofiglio (Džanriko Karofiljo, g. 1961) – iš Bario kilęs italų rašytojas, kino scenarijų autorius. Ilgą laiką dirbo prokuroru, teisėju, siekdamas pažaboti mafijos veiklą gimtinėje. Literatūroje G. Carofiglio debiutavo 2002 m., nuo to laiko jo knygos sulaukia didžiulio susidomėjimo visoje Italijoje – jų parduota jau daugiau nei 5 mln. Savo romanuose Carofiglio atskleidžia socialinę pietų Italijos tikrovę, nagrinėja kartų konflikto, atminties temas.

„Trečia valanda ryto“ – pirmoji lietuvių skaitytojų pažintis su šiuo autoriumi.

Antonijui aštuoniolika. Ne vienus metus jis gyvena su liga, gebančia jį parklupdyti netikėčiausiomis akimirkomis. Pagaliau, 1980-ųjų birželį atsiveria galimybė su ja atsisveikinti visiems laikams, tereikia aplankyti gydytoją Marselyje. Antonijaus kelionės palydovu pasisiūlo būti jo tėvas. Jis – talentingas matematikas, kuris nuo skyrybų su Antonijaus motina menkai dalyvauja vaikino gyvenime. Tačiau kelionės aplinkybėms pasisukus netikėta linkme, tėvui ir sūnui tenka praleisti dvi bemieges naktis įstabiame, purviname, drąsiame ir savęs nesigėdijančiame Marselyje. Trumpus, šaltus jų pokalbius netrukus pakeičia nuotykiai svetimame mieste, lydimi diskusijų apie šeimą, poeziją, seksą, muziką, matematiką ir mirtį. Po daugelio metų tėvas ir sūnus pradeda iš tiesų pažinti vienas kitą, per kartu praleistas 48 valandas prabėga viso jų gyvenimo tarpusavio santykių istorija.

Kavos pilnos naktys, džiazas ir matematika – „Trečia valanda ryto“ yra nepamirštamas pasakojimas apie iliuzijas ir praeities klaidas, talentą ir bėgantį laiką, bet pirmiausia apie meilę.

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika