Paukščiai giesmininkai

Christy Lefteri

Paukščiai giesmininkai

Į Nikosiją Niša atvyko iš Šri Lankos. Jauna našlė gimtinėje motinai paliko dukrelę, o pati jau dešimt metų tvarko pasiturinčios kiprietės Petros namus, ruošia maistą, prižiūri sodą ir rūpinasi mažąja Alike nuo kūdikystės. Darbdavės vaiką Niša apgaubia švelnumu ir meile, bet kaip auga pačios dukra, mato tik planšetės ekrane. Grįžti į Šri Lanką ji negali – be jos siunčiamų pinigų šeima neišgyventų.

Dėl ekonomikos krizės darbo banke netekęs Janis nuomoja būstą Petros name. Pragyvenimui jis užsidirba brakonieriaudamas – į jo tinklus patekę paukščiai giesmininkai restoranų virtuvėse virsta gurmaniškais patiekalais. Janis myli Nišą, nori ją vesti ir pradėti naują gyvenimą.

Tačiau vieną vakarą Niša pagamina aromatingo lęšių kario, po vakarienės sutvarko virtuvę ir, apkamšiusi Alikę lovoje, tyliai išslenka iš namų. Ir nebegrįžta – nei tą, nei kitą dieną.

Policijai atsisakius pradėti tyrimą, Petra imasi jos ieškoti pati.

APIE AUTORĘ

Užaugusi Londone, Christy Lefteri yra pabėgėlių iš Kipro dukra. Brunelio universitete įgijusi kūrybinio rašymo profesorės habilituotos daktarės laipsnį, ji toliau skaito paskaitas. Ankstesnis romanas, tarptautinis bestseleris „Bitininkas iš Alepo", buvo apdovanotas „Aspen Words Literaty Prize" premija ir užėmė antrą vietą „Dayton Literary Peace Prize" apdovanojimuose. Dar vienas jos kūrinys „Arbūzas, žuvis ir Biblija" buvo nominuotas „IMPAC Dublin Literary Award" apdovanojimui.

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika