Mano priešo sakura

Wang Ting-Kuo

Mano priešo sakura

Vieno žanro rėmuose neišsitenkanti knyga, sujungianti paslapčių gaubiamą meilės istoriją ir keršto persmelktą veiksmo trilerį. Meilę ir santuoką, išdavystę ir ilgesį apdainuojanti knyga taip pat atskleidžia neramią XXI a. pradžios Taivano situaciją.

Vedęs dailiąją Čiudzi, savo gyvenimo meilę, pasakotojas manė, kad jam nepaprastai pasisekė. Juk žmogus, užaugęs skurdo ir netekties paženklintuose namuose, iš gyvenimo daug nesitiki. Vis dėlto Čiudzi vieną dieną dingo be pėdsakų. Galynėdamasis su sielvartu, vyras atidarė kavinę jos mėgstamiausioje vietoje šalia jūros. Ir nors čia beveik niekas nesilanko, jis tikisi, kad vieną dieną pasirodys Čiudzi...

Kartą į kavinę užsuka paslaptingas žmogus – tikriausiai jis ir yra visų veikėjo nelaimių kaltininkas. Tai Luo Imingas – stambus verslininkas ir filantropas, visiškai kontroliuojantis mažą miestelį. Ir nors jiedu neprataria vienas kitam nė žodžio, per tą trumputę akistatą Luo netenka proto.

Poetiškai subtiliame pasakojime jautriai atskleidžiamas dviejų vienas kitą mylėjusių, bet taip iš tikrųjų ir nepažinusių žmonių santykis, besirutuliojantis jokių skrupulų nepaisančio atšiauraus kapitalistinio pasaulio fone.

Wang Ting-Kuo (g. 1955) – pripažintas Taivano rašytojas. Rašyti pradėjo septyniolikos, bet paskui nustojo, mat būsimos žmonos tėvas iškėlė ultimatumą – arba vesi mano dukterį, arba būsi rašytoju. Po ilgos, net 25-erių metų, pertraukos nuo pirmosios knygos išleista „Mano priešo sakura“ apdovanota trimis svarbiausiomis Taivano literatūrinėmis premijomis: Taipei Book Fair Award (2016), China Times Open Book Award (2015) ir Eslite Bookseller Award for Book of the Year (2015), o 2015 m. pateko į „Asia Weekly“ geriausių kinų kalba parašytų grožinių knygų dešimtuką.

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Atrasti iš naujo
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt