Kai ateis naktis: autobiografinis romanas

Reinaldo Arenas

Kai ateis naktis: autobiografinis romanas

Kubos rašytojo Reinaldo Arenas (1943–1990) autobiografinis romanas „Kai ateis naktis“ atskleidžia žmogų, kuris trokšta laisvės – kūrybinės, politinės, seksualinės, kuris nepabūgsta skurdo, cenzūros, persekiojimų, tremties. Ši knyga – itin drąsi Kubos autoritarinio režimo kritika. Parašyta ji kaip atsiminimų, svajonių, košmarų ir grynosios beletristikos mišinys, kur realybė pinasi su nevaržoma fantazija.

Ką reiškia gyventi atvirą gėjaus gyvenimą Kuboje, nesitaikyti su komunistiniu režimu, galvoti, rašyti, mąstyti taip, kaip norisi pačiam, o ne kaip liepiama iš aukščiau? Kalėjimas! Tai reiškia paprasčiausiai kalėjimą, nes nukrypimai nuo ideologinių normų ir už Kubos ribų skleidė šios šalies piliečiui nederamas ir valdžiai neįtinkančias mintis.

Visa tai atskleidžia autobiografinė knyga „Kai ateis naktis“, kurią 1993 metais „The New York Times“ įtraukė į metų geriausių knygų sąrašą. Tuo pačiu pavadinimu 2000 metais pastatytas filmas, kurį sukūrė daugelio žiūrovų pamėgto filmo „Skafandras ir drugelis“ režisierius Julianas Schnabelis, o patį Reinaldą Areną įkūnijo minėtame filme vaidinęs garsus aktorius Javieras Bardemas.

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika