C'est la vie: menas nesukti sau galvos

Fabrice Midal

C'est la vie: menas nesukti sau galvos

Patys įtikiname save, kad turime elgtis vienaip ar kitaip, atitikdami kaži kokius reikalavimus ar modelius. Mums atrodo, kad to iš mūsų reikalauja visuomenė. Daugelis gyvename tuo įsitikinę, kankinamės, kad viską darome netinkamai, tačiau toks supratimas klaidingas. Žymus prancūzų meditacijos mokytojas Fabrice Midal knygoje „C'est la vie: menas nesukti sau galvos“ siūlo nustoti stengtis atitikti savo pačių ar aplinkinių nustatytus standartus – juk niekas nesako, kad būtina kažko laikytis.

Žmonės siekia būti idealūs – perfekcionizmas persmelkia dažną mūsų atliekamą veiksmą. Bijome, kad išdrįsę būti ne tokie tobuli, būsime išsyk sutrypti ir nustumti į visuomenės paraštes. Tačiau kas iš tiesų nutinktų, jei sustotume ir atsipalaiduotume, jei susitaikytume su gyvenimu ir nustotume blaškytis. Ar visa dar mokame mėgautis kiekviena gyvenimo akimirka?

Jei mūsų daromi darbai nesiseka, neturėtume bijoti ištarti „ne", pasakoja knygos „C'est la vie: menas nesukti sau galvos“ autorius. Jei esame priversti daryti tai, kas neteikia mums džiaugsmo, liaukimės apgaudinėję save ir darę tai per prievartą. Fabrice Midal teigimu, paleidę tai, kas apsunkina mūsų gyvenimą, daugiau laiko rasime tam, kas iš tiesų daro mus laimingus.

Žymus prancūzų savipagalbos ir meditacijos specialistas teigia, jog turime išmokti priimti nesėkmes kaip neišvengiamą savo gyvenimo dalį, iš jų mokytis ir tobulėti. Jis ragina neužgniaužti savo emocijų, jų neslėpti ir nesigėdinti. Fabrice Midal siūlo nuolat nelyginti savęs su kitais ir nešvaistyti laiko bei energijos siekiant užglaistyti savo trūkumus. Galiausiai, juk tai mūsų gyvenimas – nepakartojamas ir unikalus, todėl nereikėtų jo gyventi galvojant apie kitus.

Anot knygos „C'est la vie: menas nesukti sau galvos“ autoriaus, pasiduodami perfekcionizmui mes bandome paneigti tikrovę, kurioje niekas nėra tobulas. Tad ar verta švaistyti jėgas, bandant siekti neįmanomo idealo?

Knygos autorius Fabrice Midal – Paryžiaus universiteto filosofijos daktaras, Vakarų Meditacijos mokyklos įkūrėjas. Parašė ne vieną bestseleriu tapusią knygą ir šiandien laikomas vienu geriausiu Prancūzijos meditacijos mokytojų. Autorius pats praktikuoja budizmą, todėl siūlo laimės ieškoti ne nuolatinėje įtampoje, o ramybėje ir meditacijoje.

Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020
QR kodas
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Trakų informacinis centras
Rock and roll bibliotekininkas
Eklasika
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai