80 žingsnių iki šiandien

Tokiu pavadinimu 2020 m. Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka išleido knygą, skirtą bibliotekos 80-mečiui.

Ši knyga yra pirmas bandymas viešai apžvelgti, apibendrinti, prisiminti bibliotekos istoriją, o jos nežinantiems priminti, kad Trakų biblioteka, išsaugojusi savo savitumą, pilna naujovių ir iššūkių, žengia koja kojon su laiku jau į devintą dešimtį.

Tai aštuoniasdešimt Trakų viešosios bibliotekos gyvavimo akimirkų, kurios parašytos pasitelkus iki šiol neskelbtą bibliotekos metraščių, kronikų archyvą, ataskaitas, duomenis papildant autentiškais buvusių ir esamų darbuotojų prisiminimais, juos iliustruojant vaizdiniais dokumentais, citatomis, laikantis kuo nuoseklesnio chronologinio pateikimo. Lyg dėlionėje iš 80 fragmentų, leidinyje susidėlioja tai, kas bibliotekoje vyko, kuo ji gyveno, kokius laikotarpio iškeltus uždavinius sprendė, pradedant bibliotekos įsteigimu tarpukario metais, balansuojant tarp ideologijos ir praktikos penkis dešimtmečius trukusios okupacijos, sklendžiant pakylėtais Atgimimo ir atkurtos Lietuvos nepriklausomybės metais, baigiant šių dienų realijomis.

Knygą sudarė Danguolė Banevičienė, Rasa Selickaitė, Loreta Maliužinaitė, Edita Kairaitienė, Julija Pulokienė, Jolanta Abucevičienė, ją maketavo Rokas Gelažius.