Paroda-pristatymas „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Trakai“

Trakai

Sausio 23 d., 11 val. Trakų viešojoje bibliotekoje vyks paroda-pristatymas „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Trakai“.

Renginio metu visuomenei bus pateikiami Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Trakų miesto ir krašto praeitimi.

Parodoje taip pat bus rodomi rankraščiai, įtraukti į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą, kurios tikslas plačiai paskleisti žinią apie ypatingas valstybiniuose ir privačiuose archyvuose, muziejuose ir bibliotekose saugomas unikalių dokumentų kolekcijas. Tarp eksponuojamų į registrą įtrauktų dokumentų – reikšmingi jėzuitų veiklos Vilniuje ir ankstyvosios Vilniaus universiteto istorijos šaltiniai.

Išskirtinio parodos lankytojų dėmesio sulaukti turėtų ir vienintelė žinoma Vilniaus universiteto bibliotekoje saugoma ypatingai puošniu įrišimu išsiskirianti XVI–XVII a. Vilniuje dirbusio knygų leidėjo Jokūbo Morkūno knyga, taip pat tik 2018 metais visuomenei viešai parodytas Motiejaus Valančiaus rankraštinis, paties autoriaus spalvingais piešiniais iliustruotas giesmynas.

Šis Trakams skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos jau šeštus metus tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje“ dalis. Projekto tikslas – VU bibliotekoje saugomo regionų kultūros paveldo vertybių, turinčių išskirtinę svarbą Lietuvos ir jos kultūros istorijai, pristatymas, atskleidimas, aktualizavimas.

Paroda-pristatymas skirtas VU bibliotekos 450-osioms įkūrimo metinėms paminėti.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje“ veiks Trakų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje sausio 23 d. nuo 11 iki 15 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 11 val.

Renginys nemokamas. Kviečiame dalyvauti!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trakų viešoji biblioteka

Vytauto g. 69, Trakai

Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020
QR kodas
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Trakų informacinis centras
Rock and roll bibliotekininkas
Eklasika
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai