Gruodžio 14 d. Eugenijaus Zareckio virtualios parodos atidarymas „Žvilgsnis pro langą – tęsinys“

Gruodžio 14 d., 14 val. Trakų viešojoje bibliotekoje vyks Eugenijaus Zareckio (Jevgenij Zareckij) virtualios parodos atidarymas „Žvilgsnis pro langą – tęsinys“.

Eugenijus Zareckis gimė 1943 m. Pastoviuose, Baltarusijoje. Mokėsi Latvijoje, kur įgijo statybininko specialybę. Vėliau dirbo statybininku Lietuvoje, kur prisidėjo prie Trakų „Dinamo“ sporto bazės ir gyvenamųjų namų statybos. Lentvaryje statė „Kaitros“ gamyklą ir kilimų fabriko gyvenamuosius namus. Per keturiasdešimt darbo Vilniuje metų Eugenijus dalyvavo daugybėje gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų statybų. 1970 m. Eugenijus atsikraustė gyventi į Trakus. Šiuo metu yra pensininkas.

E. Zareckis aktyviai dalyvauja visuomeniniame gyvenime, rašo straipsnius ir žinutes laikraščiui „Trakų žemė“, lankosi miesto renginiuose, teikia įvairius pasiūlymus.

Eugenijus nuo mokyklos laikų domisi fotografija. Dažnas savo keliones į įvairias šalis jis įamžina fotoaparatu, yra parengęs daug nuotraukų albumų, turi virtualią nuotraukų galeriją. Nemažai dėmesio Eugenijus skiria ir savo miestui – visais metų laikais jis fotografuoja Trakus. Jo nuotraukose nemažai panoraminių vaizdų, darytų iš jo paties buto, esančio šeštame aukšte, iš kurio atsiveria nuostabūs reginiai: oro balionai, kuriuos kartais galima ranka pasiekti, nepakartojami saulėlydžiai.

Gražiąsias Eugenijaus nuotraukas pastebėję ir įvertinę žinomi Trakų žurnalistai Juozas Vercinkevičius ir Vladas Kasparavičius rekomendavo jomis pasidalyti su visuomene.

Su E. Zareckio kūryba esame susipažinę jau anksčiau. 2017 metais Trakų viešojoje bibliotekoje buvo eksponuojama nuotraukų paroda pavadinimu „Žvilgsnis pro langą“. Po dvejų produktyvaus darbo metų susikaupė daug naujų nuotraukų ir autorius, norėdamas jų parodyti kuo daugiau, siūlo atvykti į virtualią parodą – skambant muzikos garsams nuotraukos bus rodomos dideliame ekrane. Ši paroda yra pirmosios parodos tąsa „Žvilgsnis pro langą – tęsinys“. Kviečiame dalyvauti!

Eugenijaus Zareckio darbai bus rodomi Trakų viešojoje bibliotekoje nuo 2019 m. gruodžio 14 iki 2020 m. sausio 14 d. Su autoriaus kūryba galėsite susipažinti ir Trakų viešosios bibliotekos svetainėje.