Devintojo „Auksinio proto“ rezultatai

 Devintojo „Auksinio proto“ rezultatai

XII-ajame „Auksinio proto“ sezone Trakų viešojoje bibliotekoje jau sužaisti 9 žaidimai, liko – 4. Devintojo žaidimo nugalėtojai – „Išmanieji protai“, surinkę 66 taškus ir atsakę į penktojo turo bonus klausimą. Sveikiname nugalėtojus! Antroji vieta atiteko „Titnaginiams kirvukams“, kurie surinko 62 taškus ir atsakė į ketvirtojo turo bonus klausimą, tretieji liko „Protoriaus“ komanda, surinkusi 58 taškus ir atsakiusi į penktojo turo bonus klausimą, ketvirtieji – „Pozityvūs Trakai“, surinkę 30 taškų.

Šiame žaidime komandoms teko įveikti muzikinius klausimus ir atrasti įvairias sąsajas, pakeliauti po salas bei prisiminti indėnų gentis. Vakaras, kaip visada, buvo kupinas įdomių klausimų, išminties ir puikių emocijų!

Pilna devintojo žaidimo rikiuotė: https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Stengiantis pašiepti JAV valdžios sprendimus tam tikru klausimu, internete pasirodė tikrovės neatitinkantis paveikslėlis, kuriame John Wilkes Booth pavaizduotas jau XIX amžiuje DARANTIS TAI. Paveikslėlis teigia, kad būtent baigęs DARYTI TAI John Booth nusprendė nueiti ir nušauti Abraomą Linkolną. Bent dviem žodžiais atsakykite – koks veiksmas paslėptas po DARYTI TAI?

ATSAKYMAS: ŽAISTI KOMPIUTERIU / ŽAISTI KOMPIUTERINIUS ŽAIDIMUS. JAV valdžia stengiasi kontroliuoti kompiuterinių žaidimų rinką, kadangi teigia, jog būtent kompiuteriniai žaidimai turi didelę įtaką vaikų vystymuisi ir pripratina juos prie smurto. Minėtame paveikslėlyje John Wilkes Booth pavaizduotas žaidžiantis kompiuterinį žaidimą „Call of Duty“, ir sakoma, kad būtent po žaidimo John Booth nusprendė nušauti JAV prezidentą – taip buvo pašieptas JAV valdžios noras kontroliuoti šį aspektą.

Šaltinis: https://imgflip.com/i/37rnsw

KLAUSIMAS: Berlyne šiuo metu yra eksponuojami trys A. Hitlerio gaubliai – didesnio nei metro skersmens rutuliai, kuriuos nacių partijos vadai laikė savo kabinetuose. Visuose trijuose gaubliuose vietoje Vokietijos galima rasti JĄ: dviejuose gaubliuose – amerikiečių, viename – sovietų. Dviem žodžiais įvardykite JĄ.

ATSAKYMAS: KULKOS SKYLĖ. Adolfo Hitlerio gaubliai buvo rasti sąjungininkų pajėgoms šturmavus Berlyną. Tiek amerikiečių, tiek sovietų kareiviai „pagražino“ gaublius. Vietoje Vokietijos visuose trijuose gaubliuose galima rasti kulkos padarytą skylę.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Globe

KLAUSIMAS: Jukių genties indėnai, gyvenantys Kalifornijos valstijoje, dažniausiai skaičiuoja ne dešimtimis, o aštuonetais, kadangi skaičiavimui naudoja ne savo pirštus, o... Ką?

ATSAKYMAS: TARPUS TARP PIRŠTŲ. Jukių genties indėnai skaičiuoja ne dešimtimis, kaip mums įprasta, o aštuonetais, kadangi įprastai skaičiuoja ne ant pirštų, o ant tarpų tarp pirštų – jų žmogus įprastai turi aštuonis.

Šaltinis: https://www.kickassfacts.com/30-interesting-facts-about-native-americans/

KLAUSIMAS: Pirmieji trys šio dainininko albumai vadinosi „Fontanas“, „Šampanas“ ir „Gurmanas“. Galima pajuokauti, kad jei dainininkas sukurtų albumą apie Indoneziją, jis vadintųsi vienos iš didžiausių jos salų garbei – juk joje galima rasti ir dainininko vardą. Kokia tai sala?

ATSAKYMAS: KALIMANTANAS. Klausime išvardinti albumai yra Antano Nedzinsko albumai (nesunku pastebėti, kad visi rimuojasi su vardu Antanas). Pagal tokią analogiją, jei reikėtų rinktis iš Indonezijos salų, veikiausiai būtų pasirinktas Kalimantanas, mat jis ne tik rimuojasi, bet ir savyje turi žodį „Antanas“.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Kalimantan

Dėkojame visiems dalyviams už vakarą!

 

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020
QR kodas
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Trakų informacinis centras
Rock and roll bibliotekininkas
Eklasika
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai