Auksiniai protai įgauna pagreitį

Auksiniai protai įgauna pagreitį

Praėjo penktasis aštuntojo sezono žaidimas, kuriame netikėta staigmena ir naujovė žaidėjams – tik vienas vienintelis – 4 žaidimo turas turėjo temą apie gatves, visi kiti turai pirmą kartą žaidimo istorijoje buvo be temos. Dalyvių tai, žinoma, nesutrikdė, kaip visada, turėjome gerą ir turiningą žaidimą.

 

 

 

Pirmąją vietą penktajame žaidime laimėjo „Titnaginiai kirvukai“, surinkę 64 taškus, antrieji liko „Baikit, nemanau“ su  51 tašku ir teisingai atsakytu antrojo turo papildomos vertės klausimu, trečioje vietoje atsidūrė „Išmanieji protai“ su 48 taškais, na ir ketvirtieji liko komanda  „Protorius“ su 35 taškais.

   

DĖMESIO: primename, kad ateinančiuose turnyruose gali dalyvauti naujos komandos bei pavieniai žaidėjai, prisijungsiantys prie esamų komandų! Kviečiame prisijungti ir turiningai praleisti laiką! Užsiregistruoti galite tel. (8 528) 55461 arba el. paštu g.tamasauskaite@trakubiblioteka.lt

 

Bendrosios įskaitos rezultatai po penktojo rudens sezono turnyro:

1 vieta: Komanda „Išmanieji protai“ – 315 taškų;

2 vieta: Komanda „Protorius“– 288 taškai;

3 vieta: Komanda „Titnaginiai kirvukai“ – 285 taškai;

4 vieta: Komanda „Baikit, nemanau“ – 241 taškas.

 

PAVYZDINIAI VYKUSIO ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Vienas „Laikykitės ten“ laidos „YouTube“ žiūrovas paliko komentarą, pavadindamas Andrių Tapiną graikiškos kilmės žodžiu „VEIDMAINIŠKAS“, tačiau įvėlė mažą klaidelę ir vietoje „VEIDMAINIŠKAS“ parašė „TOKS“. Žodis „TOKS“ taip pat susijęs su Graikija. Andrius Tapinas jam atsakė: „Jei manote, kad mes elgiamės TAIP, tai mums yra didelis pagyrimas. Jeigu manytumėt, kad VEIDMAINIŠKAI, tai jau būtų liūdniau“. Koks žodis slepiasi po keitiniu „VEIDMAINIŠKAS“ arba „TOKS“?

ATSAKYMAS: HIPOKRITIŠKAS / HIPOKRATIŠKAS. Interneto komentatorius norėjo parašyti „hipokritiškas“ (reikšmė – veidmainiškas, todėl ir toks keitinys), tačiau pakeitė vos vieną raidę ir stiprus įžeidimas kaipmat tapo stipriu pagyrimu. Vėliau kitoje laidoje kūrėjai džiaugėsi, kad buvo pavadinti „hipokratiškais“ ir palyginti su Hipokratu.

 

KLAUSIMAS: 1902 metais kompanija „Singer“ įsigijo nuosavybės Sankt Peterburgo Nevskio prospekte ir planavo atidaryti prašmatnų 11 aukštų biurą. Visgi tai būtų pažeidę miesto įstatymus, nes pastatas būtų aukštesnis nei X. Galiausiai imperatorius Nikolajus II davė leidimą statyboms, bet tik 7 aukštams. Kas yra X?

ATSAKYMAS:  ŽIEMOS RŪMAI / ERMITAŽAS. Tuo metu galiojo įstatymas, kad Sankt Peterburge negalima statyti už imperatoriaus rezidenciją aukštesnių pastatų. 1918 metais dalis Žiemos rūmų, o 1922 metais ir visi jie buvo perduoti „Ermitažo“ muziejui.

 

KLAUSIMAS: Atrodė, lyg 1946 metais šios srities specialistus kas būtų nušlavęs nuo žemės paviršiaus – į tų metų Nobelio premijos kandidatų sąrašą nebuvo įtrauktas nė vienas, nors nuo 1903-ųjų net keturiolika šios srities atstovų tapo laureatais. Dviem žodžiais atsakykite – apie kokios srities specialistus kalbama?

ATSAKYMAS: BRANDUOLINĖS FIZIKOS. Atsakymas tik „fizikus“ netinkamas. „Nušlavęs nuo žemės paviršiaus“, be abejo, yra aliuzija į 1945 metų Hirošimos ir Nagasakio tragedijas. Nobelio premijos komitetas iki šių tragedijų labai skatino branduolinės fizikos tyrinėjimus, o specialistams neretai padalindavo ir premijų, tačiau supratus, kokiems tikslams šie tyrinėjimai yra naudojami, 1946 metais į kandidatų sąrašą neįtrauktas nė vienas branduolinės fizikos atstovas.

 

Gintarė Tamašauskaitė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020
QR kodas
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Trakų informacinis centras
Rock and roll bibliotekininkas
Eklasika
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai