O nas

Biblioteka Publiczna w Trokach (Trakai) została założona w 1940 r. i obecnie stanowi ważne centrum życia społecznego i kulturalnego. Z usług biblioteki korzystają nie tylko mieszkańcy rejonu, lecz również goście z Litwy i z zagranicy, którzy mają dostęp do zbioru stanowiącego prawie 240 tysięcy dokumentów. W Bibliotece Publicznej w Trokach od 1977 r. został założony dział literatury dziecięcej. Biblioteka ma 15 filii w miastach i wsiach rejonu.

Jedna z podstawowych działalności biblioteki to przedsięwzięcia kulturalne i wystawy. W ciągu roku użytkownikom biblioteki oferujemy ponad 600 wydarzeń – są to zajęcia edukacyjne, warsztaty twórcze, prezentacje książek, przeglądy filmowe, koncerty, wystawy, różnorodne wykłady i in.

Czytelników działu literatury dziecięcej już po raz kolejny zapraszamy na „Poranki rodzinne“, na których mamusie i tatusie ze swoimi pociechami, babcie i dziadkowie ze swoimi wnukami mogą spędzić wesoło czas, porozmawiać, obejrzeć filmy animowane lub po prostu posłuchać bajek. Dla najmłodszych czytelników raz w miesiącu odbywają się różnorodne zajęcia edukacyjne. Dzieci mogą także włączyć się do działalności teatrzyku działającego przy bibliotece, w którym mali aktorzy przygotowują spektakle i rozwijają swoje zdolności aktorskie.