Skaitytojų klubo susitikimas

Trečiadienio popietę Trakų viešosios bibliotekos Skaitytojų klubas būrėsi į antrąjį savo susitikimą atviram ir jaukiam pokalbiui apie knygas.

Susitikimą pagyvino pažintis su žaidimu „Populistas“, kurį žaidžiant išmokstama atpažinti logines klaidas, saugiau komunikuoti internetinėje erdvėje, kritiškai vertinti įvairius viešus pasisakymus. Žaidimas sudomino dalyvius, sukėlė nemažai diskusijų. Tikimės, kad šis žaidimas ir ateityje pagyvins klubo veiklą.

Kaip buvo nutarta pirmojo susitikimo metu, antrąjį kartą susibūrę Skaitytojų klubo dalyviai pristatė po paskutinę savo perskaitytą knygą, dalijosi įspūdžiais, papasakojo, kodėl rekomenduotų ją perskaityti kitiems. Kiekviena knyga buvo skirtinga tiek savo tematika, istorija, tiek aktualumu. Buvo pristatytos šios knygos: Seren Burdick „Bevardės mergaitės“ – tikrų faktų įkvėpta sukrečianti istorija apie pataisos namus nepaklusnioms mergaitėms ir apie viltį, drąsą bei seserystę; žymaus istoriko Gedimino Kulikausko „Lietuvio kodas: įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų“; Aurimo Švedo „Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus“; Nadia Ghulam ir Agnes Rotger „Mano turbano paslaptis“ apie skaudžiai tikrą afganės Nadios Golam išlikimo istoriją; Sarah Penner „Dingusi vaistininkė“; Ayn Rand „Šaltinis“; Mindaugo Milinio ir Antano Verkelio „Mėmelio šturmo blefas“ – apie Antrojo pasaulinio karo mūšius dėl Klaipėdos, kuri ir vokiečių, ir rusų dokumentuose buvo vadinama Mėmeliu; Madeline Miller „Kirkė“; Fiodoro Dostojevskio „Nusikaltimas ir bausmė“. Kalbantis apie knygas netrūko emocijų ir diskusijų, kurios persipindavo ir su dalyvių prisiminimais, šiandienos aktualijomis. Susitikimo pabaigoje, kai aptarėme knygas ir būsimas klubo veiklas, balsavome, kurį kūrinį skaitysime ir aptarsime kito susitikimo metu. Paaiškėjo, kad tai – Madeline Miller knyga „Kirkė“.

Dėkojame Skaitytojų klubo nariams už nuoširdumą ir šiltą bendravimą. Laukiame kitų susitikimų!

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė