Naujausi leidiniai apie Trakų kraštą ir kraštiečius

Trakų viešoji biblioteka 2016-uosius, Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtus Bibliotekų metais, kviečia išlydėti paroda, kurioje pristatomi 2014-2016 m. Trakų viešosios bibliotekos kraštotyros fondą papildę leidiniai apie Trakų kraštą ir kraštiečius, taip pat kraštiečių leidiniai bei dovanotos knygos. Parodoje „Naujausi leidiniai apie Trakų kraštą ir kraštiečius“ pristatomos kelios rubrikos: naujausios knygos apie Trakus ir Trakų kraštą, Trakų krašto literatų ir literatų draugijos „Aukuras“ išleisti leidiniai, spaudiniai apie kraštiečius bei knygos, kurias TVB kraštotyros fondui dovanojo mūsų bibliotekos draugai ir gerbėjai, lyg patvirtindami Bibliotekų metų šūkį – „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“.

Ypač norėtųsi atkreipti dėmesį į parodoje eksponuojamus ir išliekamąją vertę turinčius, fondo VŠĮ „Voruta“ išleistus, ir „Trakų žemė“ bei „Voruta“ redaktoriaus J. Vercinkevičiaus padovanotus leidinius: „Solennitas Coronationis beatissimae Virginis Mariae...“, kalendorius „Trakų Dievo Motina – Lietuvos globėja“, V. Česnulio „Kanauninkas Klemensas Maliukevičius“, J. Vercinkevičiaus „Laisvi su laisvais, lygūs su lygiais“ ir kt. Be minėtų leidinių skaitytojus sudominti turėtų ir kitose leidyklose išleisti mūsų kraštiečių bei Trakų krašto tematikai skirti spaudiniai: L. Piličiauskaitės-Navickienės „Angelų kalva“, istorikės L. Narkovič leidiniai apie Lentvario, Užutrakio ir Trakų Vokės Tiškevičius, Trakų literatų bei literatų brolijos „Aukuras“ leidiniai,  Eduardo Andrė šiaurės parkų kelias, G. Mickūnaitės „Trakų parapinė bažnyčia XV a.“, J. Bučo „Trakų nacionalinis parkas“, V. Poviliūno „Šventasis Jonas Nepomukas – Trakų miesto globėjas“, „Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija“,  dr. H. Kobeckaitės dovanotos U. Vroblevskos lenkų kalba išleistos knygos karaimikos tematika, „Trakų karališkasis teatras“ ir kt. (apie 70 vnt.). Dalis šių knygų jau buvo plačiau pristatytos ir anonsuotos Trakų rajono spaudoje, dalis jų dar laukia savo eilės.

Trakų viešoji biblioteka dėkinga mecenatams, jau ne kartą dovanojusiems Trakų VB kraštotyros fondui leidinius, – tai nuolatiniai bibliotekos geradariai ir bičiuliai – dr. H. Kobeckaitė, „Trakų žemės“ redaktorius J. Vercinkevičius, istorikė L. Narkovič, kraštotyrininkas kraštietis J. Laurinavičius,  trakietė V. Ūsienė, padovanojusi spaudinių Trakų miesto partnerystės su Rheine (Vokietija) tematika, literatų draugijos „Aukuras“ pirmininkė T. Balkutė-Zolotuchinienė, Trakų krašto literatai, A. Ulčinas ir visi neabejingi ir geranoriški Trakų VB gerbėjai. Apie Trakų VB kraštotyros fonde esančius leidinius Trakų tematika plačiau galite susipažinti atnaujintoje bibliotekos interneto svetainėje, rubrikoje „Kraštotyra“ → „Leidiniai apie Trakus“ http://www.trakubiblioteka.lt/lt/krastotyra/leidiniai-apie-trakus/75.

Trakų viešoji biblioteka, kviesdama išlydėti 2016-uosius, ragina ir kitąmet nepamiršti knygos ir bibliotekos, juolab, kad besibaigiantys Bibliotekų metai estafetę perduoda 2017-iesiems, kuriuos LR Seimas paskelbė Lietuvių kalbos kultūros metais, kalbininko, mitologo, vieno žymiausių šiuolaikinės semiotikos atstovų Algirdo Juliaus Greimo (A. J. Greimo 100-osios gimimo metinės įtrauktos į UNESCO minimų sukakčių sąrašą!) bei su lietuviška raštija ir jos plitimu betarpiškai susijusiais Reformacijos metais.

Su Trakų viešojoje bibliotekoje veikiančia literatūros paroda „Naujausi leidiniai apie Trakų kraštą ir kraštiečius“ kviečiame susipažinti iki sausio 26 d.

Rasa Selickaitė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliografė