„Mėlyni šviesos paveikslai“

Trakų viešojoje bibliotekoje Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka pristatė edukacinį cianotipijos užsiėmimą jaunimui „Mėlyni šviesos paveikslai“.  Kūrybines dirbtuves vedė šios bibliotekos edukatorė Irina Jarec.

Cianotipija yra neįprastas, magiją primenantis senovinis fotografinio spausdinimo būdas, kuris leidžia pasigaminti meniškas kompozicijas iš augalų ar kitų įdomių formų objektų ir gauti unikalias, estetiškas fotogramas.

Edukacijos pradžioje I. Jarec papasakojo apie analoginės fotografijos istoriją, atsiradimo ištakas, supažindino su pirmaisiais cianotipijos atradėjais ir jos panaudojimo būdais.

Užsiėmimo metu moksleiviai buvo supažindinti su viena seniausių fotografijos technologijų, turėjo galimybę patys atlikti kiekvieną cianotipijos etapą. Mėlynieji antspaudai kuriami ant akvarelinio popieriaus, dėliojamos įvairios kompozicijos naudojant trafaretus, džiovintus augalus ar kitus daiktus.

Paruošti unikalūs mokinių darbeliai proceso metu buvo šviečiami tiesioginiais saulės spinduliais, vėliau panardinti į vandenį. Ant popieriaus užfiksuoti įspūdingi mėlyni atvaizdai išryškėjo tučtuojau, virto originaliais paveikslais, pradžiugino visus užsiėmimo dalyvius, kurie įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Edukacijoje dalyvavo Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos 2 c kl. moksleiviai su mokytojomis Loreta Makarevičiene ir Rasa Kondrotiene.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė