Edukacija „Rašto darbų bibliografinis apipavidalinimas“

Rašto darbai yra labai svarbi darbo bei studijų dalis. Rašydami mokomės savarankiškai mąstyti ir kritiškai skaityti, kūrybiškai ir aiškiai reikšti savo mintis. Tam, kad parašytume kokybišką rašto darbą, būtina laikytis tam tikrų reikalavimų.

Šiuo tikslu Rūdiškių bibliotekoje ir vyko edukacija, kurioje dalyvavo miestelio gimnazijos 8 b ir II a kl. mokiniai, o užsiėmimą vedė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kultūrinių renginių organizatorė Jurga Kauzonienė.

Moksleiviai susipažino su rašto darbų bibliografiniu apipavidalinimu, aiškinosi, kaip tekste cituoti naudotus šaltinius, kaip sudaryti literatūros sąrašus, kokie galimi citavimo stiliai, pažino Word galimybes cituojant. Edukatorė trumpai apžvelgė Lietuvos elektroninius katalogus, bibliografinių nuorodų tvarkymo programas.

Išklausę teorinio pristatymo, mokiniai rėmėsi pagrindiniais bibliografinio aprašo elementais ir patys aprašė šaltinį pagal pateiktas knygas. Tikimės, kad edukacija buvo naudinga ir padės moksleiviams rašant rašto darbus.

Nijolė Zaveckienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyresnioji bibliotekininkė