Monikos Baltrušaitytės novelių rinktinės „Išėję prie upės“ pristatymas (Trakai)

Trakai

Lapkričio 7 d., trečiadienį, 17.00–19.00 val. Trakų viešojoje bibliotekoje įvyks susitikimas su novelių autore Monika Baltrušaityte. Susitikimo metu autorė pristatys savo debiutinį (dar kvepiantį spaustuvės dažais) novelių rinkinį „Išėję prie upės“ („Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“, 2018 m.).

Monika Baltrušaitytė – ekonomikos žurnalo „Valstybė“ žurnalistė, buriuotoja, prozininkė.

Debiutinė autorės knyga – „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos“ skelbtame „Pirmosios knygos“ konkurse, prozos kategorijoje tapo pirmosios vietos nugalėtoja (2018 m.).

Kai kurios novelės, atrodytų, persmelktos autobiografiškumu, nors autorė ir nesistengia aprašyti realybės kuo tiksliau, vyrauja nemažai buriuotojų terminų (ypač pirmojoje novelėje), kadangi autorės nuomone, rašytojų ir buriuotojų bendruomenės turi nemažai panašumų, apskritai, novelėse juntamas vientisumas.

Autorės teigimu, „Nors noveles galima skaityti ir kaip atskirus kūrinius, tam tikrą vientisumą turbūt sukuria ne tik vėliau gimęs paskutiniojo teksto apibendrinimas, bet ir nostalgijos, ilgesio nuotaikos bei tai, kad kai kurie veikėjai keliauja iš vienos novelės į kitą“.

Taigi apie visa tai ir dar daugiau: kas autorę įkvepia kurti, kodėl būtent noveles, ar sunku laviruoti tarp žurnalistikos ir prozos, kaip „gimė“ knygos pavadinimas, ką autorė nori pasakyti savo kūryba ir kt. sužinosite, atėję į renginį. Be to, galėsite įsigyti autorės knygą!

Kviečiame dalyvauti!

* Renginys vyks lapkričio 7 d., trečiadienį, 17.00 val. Trakų viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 69, Trakai

* Renginys nemokamas

* Po renginio bus galima įsigyti autorės knygą „Išėję prie upės“

* Renginio metu bus fotografuojama, renginio viešinimo tikslais

 

Panaudotos M. Baltrušaitytės nuotraukos autorė – Deimantė Rudžinskaitė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trakų viešoji biblioteka

Vytauto g. 69, Trakai

QR kodas
Trakų informacinis centras
Rock and roll bibliotekininkas
Eklasika
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai