Vasaros spalvos Tiltuose

Vasara pats nuostabiausias metų laikas, kai daug saulės ir šviesos, dienos ilgiausios, svarbiausia – atostogos, atsiranda daug laisvo laiko, kai galima grožėtis vasaros žaluma ar dangaus žydruma, baltapūkiais debesėliais, įvairiaspalviais žiedais, jų kvapais, paukštelių melodijų ar žiogo smuikelio garsais. Visą vasaros garsų ir spalvų paletę dovanoja nuostabi vasarėlė. Tik džiaukis ir gėrėkis.

Visa tai savo eilėraščiuose aprašė poetai, tad birželio 15 d. Tiltų biblioteka pakvietė vaikus į eilėraščių skaitymo popietę „Vasarėlė taką mina ir spalvas visiems dalina“, skirtą akcijai „Vasara su knyga“. Birželis dovanoja nepakartojamą žemuogių kvapą, liepa vilioja biteles kvapniaisiais žiedais, o rugpjūtis išaugina derlių, sunokina sodo vaisius. Kol bibliotekininkė ir mamytės Edita su Laura skaitė eilėraštukus apie vasarą, vaikai pasinėrė į kūrybos procesą, iš plastilino lipdė vasaros spalvų paveikslėlius, į kuriuos sudėjo tai, kas juos labiausiai džiugina. Tai – saulutė, gėlės, plaštakės, boružėlės, dangumi plaukiantys debesėliai, vaivorykštės juosta. Kiekvienas paveiksliukas ir panašus, ir skirtingas. Pasibaigus lipdymams buvo parengta vaikų darbelių parodėlė.

Jaunieji skaitytojai neketina skirtis su biblioteka ir knyga vasarą. Vienas knygas skaityti rekomendavo mokytojai, kitas – „Vasaros skaitymo iššūkio“ organizatoriai, dar kiti renkasi pagal savo pomėgius ir kiekviena perskaityta knyga jau žymima specialiu ženkliuku, o rezultatai bus paskelbti vasaros pabaigoje. Laukiame jūsų visų, mieli skaitytojai. Skaitykite ir mėgaukitės skaitymu.

Elena Žilinskienė,

Trakų viešosios bibliotekos Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė