Vasario 7 d. leidyklos ANDRENA knygų mugė, L. Simanonytės knygos pristatymas ir V. Mikolaičio filmas Trakų viešojoje bibliotekoje

Vasario 7 d. nuo 12.00 val. Trakų viešojoje bibliotekoje veiks leidyklos ANDRENA knygų mugė.

16.30 val. Lijanos Simanonytės knygos „IŠLIKTI.Vieno miesto detektyvas“ sutiktuvės.

Dalyvauja: knygos autorė (specialus įrašas); rašytojas, kraštietis Jonas Laurinavičius; režisierius, skaitovas, aktorius Vytautas Mikalauskas; leidyklos ANDRENA vadovė Nijolė Petrošienė.

Knygos „IŠLIKTI“ centre – nedidelio Lietuvos miesto gyvenimas, kuriame persipina įvairiausių žmonių išgyvenimai ir potyriai – nuo pirmosios meilės iki žudančių aistrų, nuo nereikšmingų įvykių iki skausmingų netekčių.

Toks detektyvas, kurį kuria jauna rašytoja Lijana Simanonytė, gali virsti tikrove bet kuriame mieste. Gal net atpažinsite epizodus, personažus, kurie galėtų būti susiję su jūsų miesto gyvenimu?

Autorė Lijana Simanonytė, pradėdama rašyti šį kūrinį, buvo pagrindinės herojės, aštuoniolikmetės Laimos, amžiaus. Kūrybinis procesas truko keletą metų. Gal dėl to detektyvinis romanas „IŠLIKTI“ persmelktas jaunatvišku nuoširdumu, minties aiškumu ir nuolat didėjančios patirties įtampa.

18.00 val. Valdo Mikolaičio filmas „VORŲ RATILINIS“, praėjusių metų pabaigoje pelnęs Petro Abukevičiaus premiją. Ši premija, įsteigta Aplinkos ir Kultūros ministerijos ir Lietuvos televizijos prieš dvidešimt metų, skirta garsiam režisieriui ir operatoriui P. Abukevičiui atminti ir siekiant skatinti tęsti jo misiją – kurti filmus apie gamtą.

Filmas apie vorus, pinančius voratinklius, įgarsintas žemaitiškais humoristiniais autoriaus tekstais.

Filmo pristatyme bibliotekoje dalyvaus pats scenarijaus autorius ir režisierius Valdas Mikolaitis.

Trumpas filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=LN9lgQLs5vU&fbclid=IwAR3MrSZNxvBxcWpVWG2SrOpGBcwFWiR1RP-JNSDR0tAA_jSU8IZsdw5lY9I