Vasario 16-oji – Rūdiškėse

Šią savaitę Lietuva mini Valstybės atkūrimo 101-ąsias metines, prisiminėme prieš 101 metus Lietuvos Nepriklausomybės Aktą pasirašiusius signatarus, pagerbėme šaliai nusipelniusius žmones.

Lietuvos Taryba, vadovaujama Jono Basanavičiaus, 1918 m. vasario 16 dieną, išreikšdama tautos valią, Vilniuje pasirašė Nepriklausomybės Aktą ir paskelbė atkurianti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi. Aktą pasirašė 20 Lietuvos Tarybos narių.

Vasario 16-osios renginiai Rūdiškių miesto bibliotekoje prasidėjo trečiadienį, vasario 13-ąją, buvo tęsiami iki vasario 15 dienos.

Rūdiškių miesto bibliotekoje veikia dvi parodos, skirtos Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai: knygų ir spaudinių paroda „Laisvę reikėjo iškovoti“ ir Rūdiškių gimnazijos II gimn. klasės mokinių paroda „Trispalvis papuošalas“, kurią parengė technologijų mokytoja Edita Vilčevskaja.

Artėjant Lietuvos Valstybinei šventei, bibliotekoje kūrybiškumo saviraiškos būrelio dalyviai gamino trispalvį knygos skirtuką, kalbėjome apie laisvę, deklamavome eilėraščius apie meilę gimtajam kraštui – mūsų Tėvynei. Bibliotekininkės priminė kitą artėjančią Lietuvos valstybinę datą – Kovo 11-ąją, kuomet visa Lietuva pasitiks Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 29-ąsias metines. Ir viena, ir kita žymi data suteikė progą Lietuvos piliečiams būti laisviems. Vasario 15 d. Rūdiškių bibliotekos skaitytojai rašė LINKĖJIMUS LIETUVAI, o mes jiems dovanojome vaikų pagamintus trispalvius skirtukus. Skaitytojus aptarnavome pasipuošusios tautiniais kostiumais.

Tos pačios dienos vakarą Rūdiškių kultūros centre vyko šventinis Vasario 16-osios koncertas „Šalis ta – Lietuva vadinas...“. Koncertavo vokalinis ansamblis „Svajonėlė“ ir Rūdiškių „Bajorų“ teatras kartu su Rūdiškių gimnazijos moksleive Odeta Aliukonyte. Pagrindinę šventės dieną – Vasario 16-ąją, Rūdiškių miesto bendruomenė susirinko į Rūdiškių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčią mišioms ir minėjimui.

Svarbiausia vertinti savo valstybę, žinoti jos istoriją, gerbti tai, ką turime, puoselėti tautiškumą. Tikimės, kad valstybinių švenčių minėjimai, ypač Vasario 16-osios, nors maža dalele prisidės prie mūsų pačių pilietiškumo, atsakingumo ugdymo, taip pat kultūrinių vertybių puoselėjimo.

Gera švęsti kartu!

Laima Franckevičienė,