Vaistažolių magija

Rugpjūčio 9 d. Čižiūnų bibliotekoje šurmuliavo gausus būrys lankytojų. Paskaitą „Vaistažolės – maistas ir vaistas“ skaitė vaistininkas, žolininkas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas, sveikatinimo veiklos „Mariaus žolelės“ įkūrėjas, VDU Žemės ūkio akademijos doktorantas Marius Lasinskas.

Pažintinė kelionė su žolininku nuostabiu vaistažolių taku prabėgo akimirksniu. Sužinojome daug naujo bei praturtinome žinias apie vaistažoles, rinkimo laiką, paruošimo būdus arbatoms, atsargų išsaugojimą žiemai. Lektorius pasakojo, jog augalai senų senovėje buvo ypač gerbiami, todėl einant rinkti vaistažolių buvo privaloma įsiminti tris žolininko taisykles. Pirmoji – pasiruošimas ir nusiteikimas. Antroji – padėkojimas gamtai ir gero darbo atlikimas. Trečioji – mažesnę augalų dalį surink, o didesnę – palik gamtai. Iš tiesų, augalų pasaulis nuostabus, todėl vertas didžiulės pagarbos ir meilės.

Atsisveikindamas vaistažolininkas M. Lasinskas palinkėjo susirinkusiems pagarbos gamtai, gerumo ir meilės artimiesiems. Nuo šiol bibliotekos lankytojai galės skaityti dar spaustuvės dažais kvepiančią pirmąją autoriaus knygą „Vaikai vaistažolių pasaulyje“, kuri, pasak vaistažolininko, skirta vaikams iki 101 metų.

Ramutė Mackevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Čižiūnų filialo vyr. bibliotekininkė