Trakų viešojoje bibliotekoje nuaidėjo penktasis „Auksinio proto“ žaidimas!

Grūmėsi komandos protų kovoje,

Nugalėjo „Protorius“ taškų persvara svaria!

Visą žaidimą komandos intensyviai lenktyniavo tarpusavyje, entuziastingai tarėsi su komandos nariais, demonstravo erudiciją. Galiausiai nugalėjo „Protorius“! Sveikiname nugalėtojus! „Išmanieji protai“ liko antrieji, „Titnaginiai kirvukai“ – tretieji, „Trakai kaip kurortas“ – ketvirtieji.

Dalyviai pirmajame ture atsakinėjo į mišrius klausimus, antrajame – bandė įminti kino paslaptis, trečiajame – demonstravo, kaip pažįsta Islandijos valstybę, ketvirtajame – aptarinėjo parkus, o penktajame – savo išmintį demonstravo atsakinėdami į įvairius klausimus.

Susitiksime po savaitės šeštajame protmūšyje!

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: JAV prezidentas Donaldas Trumpas ne kartą pasižymėjo neteisinga rašyba ar žodžių tarimu. Šį kartą nuo jo „nukentėjo“ dvi šalys, kurios buvo pavadintos „speneliu“ ir „mygtuku“ ir, anot D. Trumpo, jos yra Indijos dalis. Kurios tai dvi šalys?

ATSAKYMAS: NEPALAS IR BUTANAS. Nepalas JAV prezidento buvo pavadintas „nipple“ (liet. spenelis), o Butanas – „button“ (liet. mygtukas). Lyg to būtų maža, šias šalis D. Trumpas įvardijo kaip Indijos dalis.

Šaltinis: https://www.msn.com/en-us/news/opinion/critics-laugh-off-trumps-mispronunciations-once-again/vi-BBTdL8j

KLAUSIMAS: Pirmąjį tokį modernų parką atidarė Paul Boyton 1895 metais Niujorke, Konio saloje. Netrukus jame atsirado tai, kas buvo sukurta Rusijos imperijoje, tačiau iki šiol vadinama tai išpopuliarinusios šalies garbei. Apie kokį dalyką, sukurtą Rusijos imperijoje, kalbama?

ATSAKYMAS: AMERIKIETIŠKI KALNELIAI. Pirmieji atrakcionų parkai atsirado Coney Island, New York – skirtumas nuo kitų parkų buvo toks, kad mokestį imdavo prieš užeinant į parką. Rusijos Imperijoje atsirado ir JAV išpopuliarėjo amerikietiški kalneliai.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Amusement_park

Visi norintys vis dar gali prisijungti prie jau žaidžiančių komandų! Registruotis galite www.auksinisprotas.lt, tel. (8 528) 55 461 arba el. paštu a.narbutiene@trakubiblioteka.lt

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė