Tarptautinės menų stovyklos paroda „4 Unity&Art“: menas neturi sienų!“

Skaitytojai, užsukę į Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių ir išvydę naują spalvingą parodą, klausinėja: „Kokia čia paroda? Kokie vaikai piešė? Ant kokio įdomaus popieriaus čia nutapyta?“

Tai – moksleivių iš Trakų meno mokyklos ir Gižysko tapybos paroda „4 Unity&Art“: menas neturi sienų!“ Parodą suorganizavo Trakų meno mokyklos dailininkas Jonas Mečkovskij, kuris vadovavo tapybos edukacijos užsiėmimams tarptautinės menų stovyklos metu Jovariškėse (birželio 3–10 d.). Stovyklautojai tapė, kūrė kompozicijas ant drobės akrilu ir markeriu. J. Mečkovskij džiaugėsi, kad vaikai turėjo retą galimybę tapyti profesionaliomis priemonėmis! Septyniolikoje darbų atsiveria vasariškos stovyklos įspūdžiai: muzikinio spektaklio „Čipolinas“ motyvai; urbanistinės architektūros detalės; dviračiu minanti mergina; žmogus, vedžiojantis šunytį; lietuviškų ir egzotinių vaisių bei daržovių natiurmortai; pievų gėlių žiedai ir  neaprėpiamos fantastinės vizijos.

Tarptautinį projektą „Gamtos ir kultūros paveldo išsaugojimas ir pritaikymas Trakų ir Gižycko rajonuose“ įgyvendino Trakų rajono savivaldybė, Trakų meno mokykla ir Gižycko miesto ir rajono (Lenkija) savivaldybės.

Spalvinga tapybos paroda veiks iki rugpjūčio pabaigos. Kviečiame užsukti!

Laimutė Adomavičienė,

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė

Nuotraukoje: Jonas Mečkovskij prie tapybos darbų parodos vaikų literatūros skyriuje.