Sveikai mąstau – sveikai gyvenu!

Sveikai mąstau – sveikai gyvenu!

„Žmogus – subtiliausias kūrinys gyvenantis

šioje žemėje. Pakanka akimirkos, kad taptum

didvyriu, bet reikia viso gyvenimo, kad taptum

Žmogumi. (P. BRIULA)

 

Pasaulinė sveikatos diena minima balandžio 7-ąją. Daugelis mūsų ne tik yra girdėję posakį „sveikata – brangiausias turtas“, bet ir įsitikinę jo teisingumu. Daugelyje šalių šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į sveikos gyvensenos propagavimą. Šių metų Pasaulinės sveikatos dienos šūkis – „Sveikata visiems!“

Rūdiškių miesto biblioteka pirmosiomis balandžio dienomis organizavo susitikimus su lektoriais, kurie skaitė paskaitas ir supažindino rūdiškiečius su sveikos gyvensenos ypatumais. Bibliotekoje lankėsi Trakų visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistė Kristina Urbanovič. Ji pasakojo apie ankstyvos mirties priežastis, ypač didelį mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių bei onkologinių ligų. Kaip sakė K. Urbanovič, visų šių ligų galima būtų išvengti, jeigu žmonės nesielgtų rizikingai, atsakytų už savo veiksmus ir nekeltų pavojaus sau ir kitiems. Net 50 proc. gyventojų sveikatos priklauso nuo jų gyvensenos. Sveika mityba yra tokia, kai organizmas gauna visas reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti. Teisinga mityba svarbi visą gyvenimą, o ypač vaikystėje, nes ji padeda augti ir vystytis fiziškai bei protiškai. Lektorė teigė, kad pirmiausia reikia pakeisti savo mąstyseną, ir tik vėliau mitybos, judėjimo ir kitus sveikos gyvensenos veiksnius. Viskas priklauso nuo mūsų.

Susitikimas buvo ne tik turiningas, bet ir naudingas. Jo metu išbandėme išmanias svarstykles ir kūno sudėties analizatorių. Šios svarstyklės padeda įvertinti kūno masės indeksą bei riebalų kiekį. Taip pat atlikome praktines užduotis, matavome kraujospūdį, lankytojams buvo išdalinti lankstinukai ir atmintinės su išsamesne informacija. Dėkojame Kristinai Urbanovič.

Rūdiškių bibliotekoje taip pat lankėsi UAB „Žalioji dėžutė“ kolektyvas, kuris vedė edukacinį susitikimą „Organizmo valymas. Natūralios priemonės“. Pavasaris – visuotinis švarinimosi metas, kai reikia pasirūpinti ne tik aplinkos, bet ir savo organizmo švara. Tam skirtas organizmo valymas arba detoksikacija. Kodėl svarbu valyti organizmą? Kokios natūralios priemonės tam tinka? Šie ir daugelis kitų klausimų buvo aptarti šiame susitikime. Juk grožis prasideda nuo sveiko kūno ir laime spinduliuojančio veido. 

Organizmo valymas arba detoksikacija – tai susikaupusių toksinių medžiagų ir šlakų pašalinimas iš organizmo. Detoksikacijos poreikį signalizuojantys simptomai: intensyviai sportuojant nekrenta svoris, odos problemos, spuogai, nuolatinis nuovargis, miego sutrikimai, vidurių užkietėjimas, nemalonus kūno, burnos kvapas ir kt. Egzistuoja daugybė įvairiausių organizmo valymo arba detoksikacinių dietų formų. Pavyzdžiui: veganiniai, becukriai ir žalio maisto organizmo valymai, taip pat organizmo valymai naudojant tiktai skysčius – vandenį ar sultis. Per jų gausą kartais pamirštame, kad čia pati gamta mums tiesia ranką.

Žalumynus, padedančius valyti organizmą nuo šlakų ir kitų kenksmingų medžiagų, dauguma mūsų vartojame kone kiekvieną dieną patys to net nežinodami – kai valgome svogūnų laiškus, krapus, baziliką, petražoles, kalendą. Tačiau tam, kad iš tiesų pašalintume visas toksines medžiagas ir laisvuosius radikalus, susikaupusius organuose ir audiniuose, išvalytume kepenis, aktyvuotume medžiagų apykaitą inkstuose ir sustiprintumėme kraujagyslių sieneles, teks paieškoti specialių žolelių mišinių nuovirams ir antpilams.

„Žaliosios dėžutės“ kolektyvas organizmo valymui siūlo naudoti tik natūralių priemonių mišinius, kuriuos sudaro  pelynas, organizmo dezinfekavimo virtuozas gvazdikėlis, virusų ir parazitų medžiotojos ciberžolė ir vitaminingoji dilgėlė, organizmo valytojas cinamonas. Į šių priemonių mišinį siūloma dėti medaus arba Agavos  sirupo. Taip pat yra ir kitų saugių ir paprastų detoksikacijos būdų. Tai – įpročių keitimas atsisakant kavos, alkoholio, rafinuoto cukraus ir sočiųjų riebalų, mokėjimas suvaldyti stresą, gausesnis augalinių produktų vartojimas bei pagalba kepenims vartojant daugiau „draugiško“ maisto: morkų, salierų, žaliųjų citrinų ir burokėlių.

Taigi specialistai pateikė naudingų ir įdomių žinių, išsamiai atsakė į visus dalyvių klausimus, o renginio pabaigoje visiems įteikė dovanėlių. Dėkojame „Žaliajai dėžutei“.

Mes, savo ruožtu, prieš imantis bet kokio organizmo valymo raginame pasikonsultuoti su gydytoju, nes ir natūralios priemonės kai kam gali būti pavojingos. Būkime budrūs – už savo sveikatą atsakome patys.

 

Laima Franckevičienė, Danguolė Paliulienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialas

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt