Svečiuose – Ilona Ežerinytė

Lapkričio 20 dieną į Rūdiškių biblioteką susirinko gausus būrys jaunimo su mokytoja Vita Patinskiene – visie jie atvyko į susitikimą su rašytoja, Metų knygos rinkimų nominante net dvejose kategorijose – Ilona Ežerinyte.

Susirinkusiems penktokams, šeštokams ir vienuoliktokams kūrėja pristatė savo romaną „Sutikti eidą“, kuris 2016 metais laimėjo paauglių ir jaunimo literatūros konkursą, pelnė IBBY (tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija) Lietuvos skyriaus skirtą Prano Mašioto premiją, o šiais metais dalyvauja Metų knygos rinkimuose paauglių grupėje.

Pagrindinė kūrinio veikėja Algė jaučiasi kitokia nei jos bendraamžiai – ji uždara ir nepasitikinti savimi, jos gyvenimas pilkas ir neįdomus. Galvoti, ką galvoja kiti, kurti, kas būtų, jeigu būtų – taip pramogauja Algė, ne itin linkusi bendrauti su bendraamžiais ir geriausios draugės neturinti paauglė. Mėgstamoje kavinukėje ji pastebi moterį, kuri perka du puodelius kavos, bet geria tik vieną... Kokią istoriją slepia tas paliktas ataušusios kavos puodelis? Norėdama tai išsiaiškinti Algė daug sužinos ir apie tai, kad išgalvota gali pasirodyti besą tikra.

Apie juos – jautrius, pažeidžiamus, neturinčius drąsos gyventi jaunus žmones, ir rašo rašytoja Ilona Ežerinytė. Daug metų dirbusi su paaugliais, rašytoja sukaupė daug patirties ir ta patirtis virto knyga. Tokia, kuri patinka paaugliams, nes tuose puslapiuose jie atpažįsta save.

Laisvas bendravimas, šmaikštus atsakinėjimas į klausimus ir įdomus pasakojimas apie tai, kaip gimė idėja parašyti šį romaną, dalyvaujantiems susitikime padarė įspūdį ir tikime, kad sukėlė  norą perskaityti knygą.

Atsisveikinę su vyresniaisiais, skubėjome pas nekantriai mūsų laukiančius antrokus, kur autorė pristatė jau kitą savo knygą, taip pat dalyvaujančią Metų knygos rinkimuose, tik jau vaikų kategorijoje. „Šunojaus diena“ – knyga 2016 metais laimėjusi Nacionalinį vaikų literatūros konkursą ir tais pačiais metais apdovanota Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią debiutą.

Antrokai, lydimi mokytojų Dainoros Garbštienės ir Filomenos Grambienės, įdėmiai klausėsi rašytojos pasakojimo apie tai, kaip atsirado pasakos „Šunojaus diena“, „Mažas raudonas taškelis“ ir „Atostogos su vandeniais“. Be to, rašytoja daug pasakojo apie knygą iliustravusio jos bičiulio dailininko Raimondo Gnižinsko darbą. Buvo netikėta išgirsti, kad kiekviena piešinio detalė kruopščiai apgalvota, niūroka spalva pasirinkta neatsitiktinai, o 2000 žvynelių nupiešti kiekvienas atskirai.

Atsisveikindami palinkėjome rašytojai sėkmės Metų knygos rinkimuose bei kūryboje. Lauksime naujų knygų ir susitikimų!

Danguolė Paliulienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė