„Susirinkome visi – šventė mūsų – mes tikri!“

Spalio 4 dieną visas pasaulis švenčia Gyvūnų dieną. Tai priminimas pasidžiaugti gyvūnais, prisiminti jų svarbą žmogaus gyvenime. 1931 metais Florencijoje (Italija), vykstant Tarptautinei ekologų konferencijai, buvo pasiūlyta šią dieną skirti gyvūnų šventei. Lietuvoje šventė minima nuo 2000 metų ir kasmet gyvūnų mylėtojai rengia įvairius susitikimus, veda paskaitas, skatinančias susimąstyti apie gyvūnų teises ir priežiūrą. Rūdiškių bibliotekoje šiai dienai kasmet skiriame išskirtinį dėmesį.

Šiemet mūsų bibliotekoje atidaryta neeilinė, žaisminga, skleidžianti ypatingą šilumą nertų žaisliukų paroda pavadinimu „Susirinkome visi – šventė mūsų – mes tikri!“. Zuikiai, šuniukai, katinėliai, ožkytės, meškiukai, paršiukai, – ko čia tik nėra! Visų šių žaislų autorė yra rūdiškietė (šiuo metu gyvenanti Elektrėnuose) – Nijolė Miškinienė. Nijolė neslepia, kad didžiausia ir svarbiausia jos pomėgio įkvėpėja – anūkėlė Fausta ir meilė gyvūnams. Mezgimas, įvairūs kūrybiniai darbai – jos pomėgis nuo jaunystės. O paskutiniai dveji metai skirti išskirtinai žaislų nėrimui.

Mes nežinom kur šių nėrinukų magija ir kodėl kiekvienas iš jų turi savų, tik jam būdingų, bruožų, tačiau faktas – jie visi labai žavūs, bet skirtingi, su savo charakteriu, mimika, gyvenimo būdu. Kas žaisliukus vienija? Neapsakomas žodžiais mielumas ir sklindantis iš kiekvieno gėris. Taigi, bibliotekoje atsirado dar daugiau šilumos, dar daugiau meilės, dar daugiau laimės, dar daugiau šypsenų.

Nijolės nerti žaislai keliauja ne tik po Lietuvą, daugybė jų apsigyveno užsienio šalyse: Norvegijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Islandijoje, Švedijoje, Japonijoje, JAV. Tai tik dar kartą įrodo, kaip yra vertinamas rankų darbas. Todėl kviečiame apsilankyti Rūdiškių bibliotekoje (Statybininkų g. 23) ir apžiūrėti Nijolės darbus. Paroda bibliotekoje eksponuojama rugsėjo 16 – spalio 16 d.

Jeigu jums liūdna, jeigu baugina ateinantis ruduo, jeigu esate prislėgtas – parodos eksponatai jus būtinai privers nusišypsoti, o tiems, kurie nejaučia liūdesio, suteiks dar daugiau gyvenimo džiaugsmo. Laukiame visų!

Danguolė Paliulienė

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė