„Šių vietų pamiršt negaliu, nes čia žemė Tėvų“

Birželio 12 dieną Lentvario miesto biblioteka sukvietė miesto literatus ir svečius į tradicinį literatų vakarą „Šių vietų pamiršt negaliu, nes čia žemė Tėvų“. Šis poezijos ir muzikos vakaras buvo skirtas Vietovardžių metams paminėti bei pristatyti literatų kūrybą. Renginio metu buvo pristatyta Trakų rajono literatų brolijos „Aukuras“ narės Eglės Jasiukevičienės šiais metais išleista knyga „Gyvenimo akimirkos“.

Knygoje yra apie 100 eilėraščių. Autorė juos rašė ir rinko apie 10 metų. Literatę labai jaudina nuostabi Lentvario gamta, Lentvario parkas, griūvantys Tiškevičių rūmai taip pat nepalieka abejingų, gyvenimo pojūčiai, įspūdžiai iš kelionių, įvykiai pasaulyje ir savame mieste. Čia ir semiasi įkvėpimo savo kūrybai. Šią knygą išleisti padėjo: redaktorė Aušra Girdziušienė, dailininkė Ona Bumblauskaitė, sudarytoja Rūta Minkevičienė. Knygos viršelį papuošė Alfredo Girdziušo nuotrauka.

Eglė Jasiukevičienė nuo 1977 metų rašo straipsnius į rajono laikraščius. Nuo 2005 metų kuria eiles. Jos kūryba publikuota Trakų krašto almanachuose 2010 ir 2015 metais.

Lentvario seniūnijos salėje susirinkusiuosius savo muzika džiugino Grigiškių gitaros ir vokalo akademijos auklėtiniai, vadovaujami Rynos Kazlauskaitės. Moksleivių ansamblis gitaromis atliko žinomų klasikų kūrinius. Vokalistai dainavo populiarias lietuviškas ir užsienio dainas, sulaukdami daug aplodismentų.

Biblioteka kiekvienais metais organizuoja literatų kūrybos vakarus, kuriuose dalyvauja Lentvario miesto bendruomenė ir prijaučiantys kūrybai žmonės. Tokie susitikimai praturtina žmogaus sielą, suburia kūrėjus, skatina žmones skaityti knygas, domėtis literatūra ir plėsti švietėjišką veiklą. Būkime ir toliau kūrybingi, rašykime ir skaitykime!

Eglė Jasiukevičienė,

Trakų rajono literatų brolijos „Aukuras“ narė

Rūta Minkevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė,