Šeštajame Auksinio proto žaidime vyko įtempta kova

Šeštajame Auksinio proto žaidime vyko įtempta kova

37:37, 46:46 – taip atrodė šeštojo „Auksinio proto“ žaidimo suvestinė prieš prasidedant paskutiniam žaidimo turui. Neanalizuosime numerologijos teorijos, kurią išrado Pitagoras, ir neketiname ieškoti ar paaiškinti pasikartojančių skaičių prasmės, bet papasakosime, kaip susidėliojo tokie magiški skaičiai.

Šeštajame rudens sezono žaidime komandoms teko keturi teminiai turai (audio turas „X“, Lietuvos futbolas, kyšuliai, Vytautas Landsbergis) ir vienas, kurį sudaro įvairūs klausimai. Pirmasis turas į priekį išvedė „Titnaginius kirvukus“, kurie lyderių pozicijos nepaleido ir antrajame ture teisingai atsakę į papildomos vertės „bonus“ klausimą apie 1924 metų vasaros olimpines žaidynes Paryžiuje. Trečiajame ture apie kyšulius „Titnaginius kirvukus“ vos vienu tašku aplenkė komanda „Baikit, nemanau“, o ketvirtajame ture lyderių pozicijas atsikovojo jau tris žaidimus šiame sezone laimėję „Išmanieji protai“, teisingai atsakę į 8 taškų vertės „bonus“ klausimą apie Vytauto Landsbergio-Žemkalnio projektuotą paminklą Dariui ir Girėnui. Būtent po šio turo ir sukrito malonus bei azartiškas sutapimas – dvi kovos – viena dėl „aukso“, kita dėl „bronzos“ , kurios prasidėjo įtempta gaida, mat  „Protorius“ ir „Baikit, nemanau“ turėjo 37 taškus, „Titnaginiai kirvukai“ ir „Išmanieji protai“ – 46 taškus.

Lemtingas, penktasis turas, baigėsi komandos „Protorius“ pergale ir viską sustatė į vietas – lygiosios baigėsi, o bendroje įskaitoje sveikinome „Išmaniuosius protus“ su iškovota trečiąja pergale šiame sezone. Šeštajame sezono žaidime jie surinko 60 taškų, nuo jų 2 taškais atsiliko ir antrąją vietą užėmė „Titnaginiai kirvukai“, trečioje vietoje su 53 taškais atsidūrė „Protorius“, o ketvirtoje – „Baikit, nemanau“ su 45 taškais.

 

DĖMESIO: primename, kad ateinančiuose turnyruose gali dalyvauti naujos komandos bei pavieniai žaidėjai, prisijungsiantys prie esamų komandų! Kviečiame prisijungti ir turiningai praleisti laiką! Užsiregistruoti galite tel. (8 528) 55461 arba el. paštu g.tamasauskaite@trakubiblioteka.lt

Bendrosios įskaitos rezultatai po šešto rudens sezono turnyro:

1 vieta: Komanda „Išmanieji protai“ – 375 taškai;

2 vieta: Komanda „Titnaginiai kirvukai“ – 343 taškai;

3 vieta: Komanda „Protorius“ – 341 taškas;

4 vieta: Komanda „Baikit, nemanau“ – 286 taškai.

 

PAVYZDINIAI VYKUSIO ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Vienoje Vytauto Landsbergio jaunystės nuotraukoje jis užfiksuotas su armėnu Tigranu Petrosianu – abu vyrai nuotraukoje užsiėmę tam tikra veikla. Vėliau Petrosianas šioje veikloje tapo vienu žymiausių pasaulyje, o greta jos ilgai buvo ir žurnalo „64“ redaktorius. Kokia tai veikla?

ATSAKYMAS: ŠACHMATAI. Tigranas Petrosianas 1963-1969 metais buvo šachmatų pasaulio čempionas, o Vytautas Landbsergis turėjo garbės dar iki tol susirungti su šiuo armėnu. „64“ buvo savaitraštis apie šachmatus (ne veltui paminėtas šis skaičius, nes būtent tiek langelių yra šachmatų lentoje) – jo redaktoriumi 1968-1977 metais buvo būtent Tigranas Petrosianas.

 

KLAUSIMAS: Socialiniame tinkle „Facebook“ egzistuoja FK „Jonava“ fanų puslapis, lietuviško futbolo gerbėjams žinomas dėl savo keistų rungtynių anonsų paveikslėlių. Pavyzdžiui, rungtynių su Kauno „Stumbru“ anonse puikavosi futbolo aikštėje besiganančios karvės, o rungtynių su Klaipėdos „Atlantu“ plakate – klaipėdiečių klubo herbe esantis jūrų arkliukas su tikro arklio galva. Rungtynių su „Trakų“ klubu anonse buvo pavaizduoti JIE, tapę futbolo bateliais. Kas JIE?

ATSAKYMAS:   KIBINAI. Futbolo klubo „Jonava“ fanų puslapyje yra įvairių kontraversiškų rungtynių anonsų, bet bene labiausiai įsiminęs – kibinai-futbolo bateliai (atsakymui įdėjome paveiksliuką). Suprantama, kad reikia ieškoti kažko susijusio su tuo miestu, o turbūt niekas neabejos, kad kibinai ir Trakai dera puikiai.

 

KLAUSIMAS: Bendžaminui Franklinui išradus šį įtaisą, JIS imtas naudoti net ir kaip garderobo detalė: vėlyvajame XVIII amžiuje vienas iš mados klyksmų moterų aprangoje Europoje (ypatingai Prancūzijoje) buvo skrybėlės su JUO, o vyrų – skėčiai su JUO. Koks tai įtaisas?

ATSAKYMAS: ŽAIBOLAIDIS. Po to, kai Bendžaminas Franklinas išrado žaibolaidžius, europiečiai (ypač prancūzai) pamėgo juos siūti prie drabužių (kad tam tikra prasme apsaugotų pačius žmones nuo žaibo). Dabar žaibolaidžiai yra saugumo sumetimais tvirtinami prie pastatų.

 

Gintarė Tamašauskaitė, Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt