Sausio 13-osios akcija Trakų viešojoje bibliotekoje

Laiko tėkmėje įvykiai, nutikę prieš 29-erius metus, atrodo tolimi, žmonių gyvenime tai nemažas laiko tarpas. Nemažai tų kruvinų sausio įvykių liudininkų, kaip ir tų 14-os Sausio 13-osios aukų, nebėra mūsų tarpe. Bet likusiųjų atmintis gyva ir perduodama iš kartos į kartą, primindama mūsų laisvės kainą.

Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ Trakų viešojoje bibliotekoje prasidėjo kartu su visa Lietuva, dešimčiai minučių languose uždegant vienybės ir atminimo žvakutes.

Nuo 11 ir 14 val. bibliotekoje skambėjo „Mūsų Laisvės dainos“, ekrane buvo demonstruojama Sausio 13-osios įvykių dokumentika, sausio mėnesio kronikos fragmentai. Prisimenant to kruvino sekmadienio įvykius, susirinkusieji klausėsi fotomenininko ir žurnalisto, Sausio 13-osios fotometraštininko Alfredo Girdziušo (apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu, kurio netekome 2015 m.), straipsnio, rašyto 1993 metų sausio 13-ąją, ištraukų. Buvo prisiminti Trakų rajono gyventojai, apdovanoti Sausio 13-osios atminimo medaliais.

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė