Rykantų bibliotekoje vaikai išbandė spalvinimo terapiją

Karštą vasaros dieną Rykantų bibliotekoje susirinkę vaikai valandai tapo dailininkais. Kūrybinių dirbtuvių „Sustabdykime laiką“ metu jiems buvo pristatyta nauja Millie Marottos knyga – „Minčių spalvos“. Nors tai knyga suaugusiems, ją pirmieji išbandė vaikai. Dailininkė kvietė dalyvius spalvinti neįtikėtinų ir žavingų gyvūnų kolekciją.

Bibliotekoje skambėjo meditacinė muzika, o vaikai į rankas čiupo pieštukus. Meniniai dalyvių gebėjimai nebuvo svarbūs, nes dirbtuvių tikslas buvo ne kuo gražiau nuspalvinti, o pats kūrybos procesas. Vaikai mokėsi atsipalaiduoti, susikaupti, atitrūkti nuo kasdieninės veiklos, mėgautis laiku, skirtu sau. Smagu buvo matyti, kad vaikai turi tikslų ir atkakliai jų siekia, o kad įspūdžiai neišblėstų taip greitai, piešiniai buvo sudėti į parodą „Spalvotos sielų mintys“, kuri Rykantų bibliotekoje bus eksponuojama iki birželio 22 d.

Dailės terapija – tai kelias į vidinę laimę ir ramybę. Ji visame pasaulyje sulaukia vis didesnio populiarumo. Nors Lietuvoje šis terapijos būdas dar tik skinasi kelią, bet žengia pirmuosius labai svarbius žingsnius. Vakaruose spalvinimo knygos suaugusiesiems tiesiog šluojamos iš lentynų. Spalvinimas ne tik įdomu, bet ir naudinga sveikatai. Norite būti sveiki – spalvinkite!

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė