Rykantų bibliotekoje apie Mindaugą – pirmąjį Lietuvos valdovą

Rykantų biblioteka pakvietė savo jaunus lankytojus į kūrybines dirbtuves „Valstybės diena“. Dirbtuvės buvo skirtos Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti.

Liepos 6-oji – Mindaugo karūnavimo diena, tapusi tikra švente mūsų visuomenėje. Žmonės švenčia, džiaugiasi, vakare sugieda Lietuvos himną. O ką vaikai žino apie šią dieną, ką žino apie Mindaugą, kodėl reikia šią dieną švęsti ir kaip vaikai gali prisidėti prie šventės?

Švęsti smagu pasipuošus, todėl dirbtuvių dalyviams buvo pasiūlyta susipažinti su dar vienu būdu, kaip savo rankomis pagaminti trispalvę juostelę ant rankos. Tai jau penktasis apyrankių pynimo būdas išmoktas Rykantų bibliotekoje, keturi pynimo būdai jau sėkmingai įveikti anksčiau.

Kai vaikai perprato pynimo subtilybes ir jiems jau nereikėjo bibliotekininkės pagalbos, atsirado laiko pokalbiui. Vaikai išgirdo apie drąsų bei išmintingą karalių Mindaugą, kuris pirmą kartą istorijos šaltiniuose paminėtas 1219 metais. Susipažino su jo mylėta antrąja žmona Morta, kuri patarinėdavo vyrui ir dėl valstybinių klausimų. Pažino jo palikuonių vardus. Sužinojo, kodėl 1251 m. jis kartu su žmona ir vaikais pasikrikštijo ir 1253 m. buvo karūnuotas karaliumi. Išgirdo, kad Mindaugas, tapęs galingiausiu iš galingiausių lietuvių kunigaikščių, paaukojo visą savo šeimą vardan sustiprintos bei suvienytos Lietuvos valstybės.

Labai prasmingai praleidome popietę – ir apyrankes pasigaminome, ir su Lietuvos istorija susipažinome. Vaikai labai noriai ateina į biblioteką pasimokyti, išbandyti save, praleisti laiką su draugais. Jie nešasi savo darbelius namo, noriai pasipuošia per valstybines šventes savo pagamintais rankdarbiais.

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė