Rūdiškių bibliotekoje – susitikimas su rašytoju Justinu Žilinsku

Rūdiškių bibliotekoje – susitikimas su rašytoju Justinu Žilinsku

Metų knygos rinkimams artėjant prie kulminacijos, vasario 14 d. Rūdiškių biblioteka pakvietė į susitikimą su rašytoju Justinu Žilinsku, kurio knyga „Kaukas Gugis ir kerų karas“ pretenduoja tapti 2018 metų Metų knyga paaugliams!

Metų knygos rinkimai vyksta nuo 2005 m. ir jau yra tapę svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Primename, kad akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose – vaikų, paauglių ir suaugusiųjų – knygų kategorijose.

Justinas Žilinskas – rašytojas, teisininkas, teisininkas tarptautininkas, tarptautinės humanitarinės teisės specialistas, vaikų literatūros autorius, tinklaraštininkas, mokslo populiarintojas, trijų vaikų tėtis. Rašytojas išgarsėjo šiomis knygomis: „Genomas 3000“, „Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas“, „Kgb vaikai“, „Mano Vilnius mano“.

2006 metais išleista knyga „Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas“ apie lietuvių kovų su kryžiuočiais laikus, gavo Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus apdovanojimą už geriausią debiutą ir pateko į Metų knygos penketuką, na o 2015 m. istorinė apysaka „Mano Vilnius mano“ įtraukta į Tarptautinės vaikų ir jaunimo bibliotekos „Baltasis varniukas“ geriausių knygų vaikams ir jaunimui katalogą.

Pati naujausia knyga „Kaukas Gugis ir kerų karas“, išleista 2017 metais, yra apdovanota Tarptautinės vaikų ir jaunimo asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus Antrąja premija už Geriausią 2017 metų knygą paaugliams ir pretenduoja tapti 2018 m. Metų knyga paaugliams! Magiškosios fantastikos žanro knyga, skirta skaitytojams nuo 10 metų. Išskirtinis knygos bruožas – tekste nėra nei vieno tarptautinio žodžio.

Su Gugiu iš Kaukašlaičio susipažinti sugūžėjo penktokų, šeštokų ir septintokų gaujos su savo vadais – mokytojais Vita Patinskiene ir Virginijumi Teišersku.

„Kaukas Gugis ir kerų karas“ – antroji istorijos apie kauką Gugį dalis. Romano veiksmas vyksta 1369 metais ir jame pasakojama apie kaukų gyvenimą, kerus ir nesantaiką su kipšų gimine, be to, čia gausybė ir kitų mitinių padarų: laumių, aitvarų, maumų ir net žmonių. Viena iš pagrindinių knygos temų – melas, čia rasime daug apmąstymų apie tai, kad melas greitai plinta ir jį sunku suvaldyti, o sunkiausia, kai reikia prisipažinti melavus ir klydus.

Knyga neplona, bet įtampos netrūksta, nes įvykiai veja vienas kitą, todėl skaitosi lengvai ir greitai. Informacijos apie kaukus, kipšus, aitvarus ir laumes daug ir įvairios, bene rašytojas asmeniškai juos pažįsta?! Aiškinomės, kuris galingesnis, ką jie valgo, kas kiek burtų moka ir t.t. Autorius vaikams taip pat rūpėjo, kokius mokslus baigė, kaip pradėjo rašyti, kaip mokykloje sekėsi. Kiek knygų parašė ir kokias planuoja išleisti, kokias kalbas moka, kiek šalių aplankė.

Kaip ir kiekviename susitikime klausimų-atsakymų laikas pats nuotaikingiausias ir linksmiausias. Klausimų srautui išsekus, rašytojo rankose atsidūrė gitara ir visi dainavome dainą „Mūsų dienos kaip šventė“.

Atsisveikinant rašytojui palinkėjome sėkmės Metų knygos rinkimuose bei laimingai pasiekti namus, tardami jo sukurto knygos herojaus žodžius: „...laimingas tas, kas pasaulio matęs, bet laimingesnis tas, kuris pamatęs namo sugrįžo ir namus sveikus rado!“

 

Danguolė Paliulienė,

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė

 

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt