Pilietiškumo stiprinimas Rykantų bibliotekoje

Minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Rykantų bibliotekos lankytojai pasinėrė į kūrybinę veiklą, kurios metu siekta išmokti pinti „tautinę juostą“ iš popieriaus.

Dirbtuvių „Tautinė juosta“ metu dalyviams buvo papasakota, kokios spalvos ir raštai yra būdingi tautinėms juostoms, aptarti buvo tautiniai ornamentai. Darbui pasitelkę žirkles ir klijus, vaikai entuziastingai ėmėsi kurti savo juostų raštus. Ploną spalvotą popierių sukarpė vienodo ilgio ir pločio juostelėmis. Gera buvo žiūrėti, kaip dalyviai jungia langelius, derina spalvas. Juostų raštuose dominavo Lietuvos trispalvės tonai.

Taip gimė paroda „Tau Lietuva“. Jos eksponatai – ryškių spalvų tautinės juostos. Jos žavi ir šventiškai nuteikia ne tik darbų autorius, bet ir pasikeisti knygų atėjusius skaitytojus.

Šias spalvingas juostas su tautiniais motyvais iš spalvoto popieriaus galima pamatyti bibliotekoje iki kovo 30 d.

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė