Paskaita „Klestintis moters gyvenimas“

Rugsėjo 18 d. Trakų viešojoje bibliotekoje vyko moteriškumo ir darnių santykių konsultantės, lektorės, Facebook puslapio „Laimingų moterų pasaulis“ kūrėjos Nataljos Balinskajos paskaita „Klestintis moters gyvenimas“. Paskaitos metu lektorė dalinosi savo patirtimi ir išmintimi, mokė dalyves asmeninio klestėjimo, pilnatvės ir pasitenkinimo gyvenimu paslapčių.

Lektorė savo paskaitas grindžia Rytų psichologijos, Ajurvedos žiniomis, gilinasi į pozityvaus mąstymo, moteriškumo ir tarpusavio santykių temas, įkvėpimo sėmėsi iš Olgos Valiajevos, Olego Torsunovo, Ruslano Naruševičiaus, Marinos Targakovos paskaitų. Natalja pasakojo anksčiau gyvenusi pagal vyriškas taisykles ir turėjusi valstybinį darbą, buvusi nuolat skubanti moteris tol, kol pasijuto aklavietėje: išsekusi, nelaiminga, kenčianti beprotiškus galvos skausmus ir nieko nenorinti. ,,Dabar aš gyvenu moteriškame – pilname grožio, meilės, jausmų, emocijų ir harmoningų santykių – pasaulyje. Šiandien jaučiuosi labai laiminga“, – šypsojosi Natalja atradusi savo gyvenimo kelią ir supratusi, jog gali įkvėpti ir kitas moteris.

Anot lektorės, moterys turi nustoti skubėti, o priešingai – sustoti ir įsiklausyti į save, neeikvoti savo energijos veltui, o semtis jos iš aplinkos, užsiimti mėgstama veikla, spinduliuoti pozityvumu, vengti neigiamų, konfliktiškų situacijų, o svarbiausia – mylėti save, nes tik klestinti, sėkminga, laiminga moteris stimuliuos vyro veiklumą, visuomet bus mylima, gerbiama, vertinama ir finansiškai turtinga. Dalyvės gavo ir namų darbų – kelias savitaigos užduotis – tam, kad atrastų savyje teigiamas savybes, už kurias yra vertinamos aplinkinių.

„Noriu matyti aplinkui kuo daugiau linksmų, patenkintų, suvokiančių savo vertę moterų, mylinčių mamų ir laimingų žmonų. Kurios gyvena be šarvų ir ginklų. Kurių gyvenime vyrauja kūryba, o darbas teikia malonumą. Kurios skleidžia grožį, meilę, žavesį, lengvumą ir užkrečia savo būsena kitas moteris. Kad mes visos kartu kurtume gražų, nuoširdų, jaukų, mylimą ir mylintį Pasaulį!“ – reziumavo Natalja.

Gausiai susirinkusios dalyvės buvo nepaprastai aktyvios, diskutavo, teikė pavyzdžius iš savo kasdienybės ir bandė atrasti atsakymus. Šypsenos puošė dalyvių veidus, o aidintis juokas kūrė salėje teigiamą atmosferą.

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė