„Pasieksiu žvaigždę danguje“

Pirmąją Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės dieną pasitikome su pačiais mažiausiais, Rūdiškių lopšelio-darželio „Pasaka“ ugdytiniais ir auklėtojomis Aldona Stalmačionokiene ir Ingrida Karčiauskaite.

Pasisveikinę, prisiminėm, ko gi mes čia susirinkome, kas ta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė ir Pasaulinė Knygos diena, švenčiama balandžio 23 dieną.

Jau 19-ą kartą vykstanti bibliotekų savaitė Lietuvoje, šiais metais skelbia: „Ateik – sužinok ir išmok“, o Knygos ir autorių teisių diena kviečia atrasti skaitymo malonumą.

Knygoje „Debesų pataluos“ pasirinkome apsakymą „Drąsioji svajoklė Elzė“, kuriame pasakojama apie mažą skruzdėlytę Elzytę, kuri labai mėgdavo svajoti, pasislėpusi po lova. Jos didžioji svajonė – pamatyti žalią mišką – vieną dieną ėmė ir išsipildė.

Buvo gera klausytis vaikų svajonių ir ateities planų, kurių dauguma, galbūt, ir teliks planais, bet tuo ir žavi vaikystė – vienintelis laikas, kai galima klysti ir elgtis taip, kaip tuo metu smagiausia.

Teko skaityti, kad jei svajonę užrašai, ji tikrai išsipildo, tad, pasitelkę norų magiją, kūrėme paveikslą intriguojančiu pavadinimu „Pasieksiu žvaigždę danguje“.

Smagi popietė baigėsi margučių ridenimu bei fotosesija su savo paveikslu.

Mes manome, kad tik svajodamas žmogus yra laimingas ir, kad po truputį siekdamas tikslo, būtinai jį pasieks. Mažiesiems bibliotekos lankytojams tai ir akcentavome – nenuleisti rankų ir svajojant siekti užsibrėžtų tikslų.

Danguolė Paliulienė,

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė