Neformaliojo švietimo veikla bibliotekoje

Neformaliojo vaikų švietimo programa „Kūrybiškumo saviraiškos studija“ Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyksta jau ketvirtus metus. Vaikai pasirinktinai gali lankyti kūrybines dirbtuves arba teatro saviraišką. Kūrybinių dirbtuvių metu studijos dalyviai skirtingomis technikomis gamina įvairius darbelius, o teatro saviraiškos nariai ruošia spektaklius, vaidina ir vyksta į teatriuko gastroles. Nuo praeitų metų prie būrelio veiklų prisijungė Aukštadvario ir Rūdiškių filialai, kuriuose vaikai gali taip pat lankyti kūrybines dirbtuves.

Vaikų literatūros skyriuje kūrybines dirbtuves lankantys vaikai išbandė nemažai naujų technikų. Susipažino su papjė mašė, kurdami kates ir šunis. Piešė ir braižė grotažo technika ir siuvo dėkliukus telefonui. Taip pat studijos vaikai ruošėsi pagrindinėms metų šventėms. Šiais metais kūrėme vitražą Lietuvai, pynėme apyrankes ir knygų skirtukus, naudodami šiaudelius, spalvotu vašku dažėme kiaušinius, kūrėme „Pabaisų miestą“ ir juose gyvenančius monstrus. Teatro saviraiškos dalyviai šias metais dalyvavo Trakų miesto šventėje bei gastrolėse: Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos suorganizuotame „Skaitymo festivalyje“ ir Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje (projektas „Lėlių teatro magija bibliotekoje“).

Aukštadvario bibliotekoje būrelis vyksta penktadieniais. Kiekvieno užsiėmimo metu dalyviai buvo mokomi skirtingų technikų, pasiūlytos įdomios temos darbams, kūrybai. Pavyzdžiui, mozaikos pabandymai, tekstilės dekoravimas specialiaisiais dažais, vitražų kūrimas, gamtinių medžiagų panaudojimas. Šiltuoju metų laiku būrelis derino darbą patalpose ir lauke, vaikai patys rinkosi priemones.

Rūdiškių bibliotekoje moksleiviai į būrelį renkasi kiekvieną trečiadienį. Kūrybinėse dirbtuvėse vaikai gamina įvairius rankų darbo dirbinius: suvenyrus, atvirukus, origamio darbelius ir kt. Prieš užsiėmimus aptariami pasirinktos temos etapai, pasirenkamos konkrečiai veiklai reikalingos priemonės: spalvinimo, klijavimo, dekoravimo ir kitos. Visa tai skatina būrelio dalyvius pažvelgti į objektą iš įvairių pozicijų ir lavina smalsumą. „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ numatyta veikla lavina vaikų kūrybiškumą, fantaziją, būtinybę užbaigti pradėtus darbus, užtikrina veiklos tęstinumą, suteikia dalyviams pasitikėjimo savimi.

Artėjant Kalėdoms, su vaikais dalyvausime konkurse „Laukiame šventų Kalėdų – dekoracija savo rankomis“. Šiais metais jau dalyvavome ir kituose konkursuose: „Žaislas svajonių šuniukui“, tarptautiniame Barbaros Petchenik vardo vaikų piešinių konkurse „Mums patinka žemėlapiai“ ir „Švieskime vaikus“ organizuotoje akcijoje. Su būreliu dalyvauta Aukštadvario įstaigų ir bendruomenės renginiuose: Aukštadvario regioninio parko organizuotame kūrybinių darbų konkurse, skirtame Pasaulinei Žemės dienai.

Džiaugiamės, kad metai buvo sėkmingi ir kūrybingi. Veiklas tęsime ir toliau, ateinančiais metais planuojami užsiėmimai ir kituose Trakų viešosios bibliotekos padaliniuose. Sekite informaciją. Kviečiame vaikus dalyvauti būrelio veikloje!

Trakų viešosios bibliotekos „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ organizatoriai