Naujas sezonas – nauji vėjai!

Nors nuo sausį prasidėjusio septintojo „Auksinio proto“ sezono pradžios prabėgo vos trys žaidimai, jau dabar akivaizdu, kad jis bus permainingas ir neleis pasikartoti praėjusio sezono scenarijui, kurio favoritais nuo pat pradžių buvę „Titnaginiai kirvukai“, finale iškovojo nugalėtojų titulą. Antradienio vakarais į Trakų viešąją biblioteką žaisti „Auksinio proto“ susiburia 3 komandos: senbuviai „Išmanieji protai“, komanda „Baikit, nemanau!“ ir „Trakai United“.

Trečiajame žaidime komandoms teko įspėti NBA žaidėjų pravardes, prisiminti žinias apie drugius, muzikos grupių pavadinimus ir kiną. Šiame žaidime komandos nuolat ėjo greta – pirmąją ir trečiąją vietą skyrė vos 9 taškai. Pergalę išplėšė „Baikit, nemanau!“, teisingai atsakiusi į trečiojo turo „bonus“ klausimą apie grybą – Pilkąją meškutę, kitaip dar vadinamą Alksninuku. Ši komanda surinko 65 taškus ir iškovojo pirmą vietą. Nors į tą patį klausimą atsakė ir „Trakai United“, šiai komandai žaidime sekėsi kiek prasčiau – jie surinko 56 taškus ir užėmė trečiąją vietą. Po dviejų pergalių pirmuosiuose žaidimuose, antroje vietoje šį kartą atsidūrė „Išmanieji protai“ su 59 taškais priešakyje ir be nė vieno teisingo „bonuso“.

Primename, kad viena komanda gali dalyvauti viename, keliuose arba visuose septintojo „Auksinio proto“ sezono turnyruose. Taip pat ateinančiuose turnyruose gali dalyvauti ir naujos komandos bei pavieniai žaidėjai, prisijungsiantys prie esamų komandų! Žaidimo metu komandos gali naudotis tik savo narių žiniomis ir išmintimi. Įvairios ryšio priemonės, internetas, kompiuteriai, literatūra ir kitos palengvinimo priemonės negalimos!

Jei esi smalsus, daug žinai, turi puikų draugų ratą – registruok komandą, dalyvauk ir mankštink protą!

Registracija vyksta telefonu (8 528) 55 460 ir el. p. g.tamasauskaite@trakubiblioteka.lt

Kitas žaidimas vyks vasario 7 d. 18.30 val. Laukiame jau esamų ir naujų komandų!

Bendrosios įskaitos rezultatai po 3 žaidimo turnyrų:

Komanda „Išmanieji protai“ – 207 taškai

Komanda „Baikit, nemanau!“ – 198 taškai

Komanda „Trakai United“ – 95 taškai

Pavyzdiniai vykusio žaidimo klausimai:

KLAUSIMAS:

2017 metais kanadietis mokslininkas Vazrickas Nazari aprašė naują JĄ, pavadinęs Neopalpa donaldtrumpi, mat JOS „ševeliūra“ priminė naujojo JAV prezidento šukuoseną. Jei perkandote šį turą, tai ir JI čia puikiai tinka – kas yra JI?

ATSAKYMAS:

KANDIS. Kanados mokslininkas atrado naują kandžių rūšį, kurią dėl išvaizdos pavadino Donaldo Trumpo „garbei“ (dėl jo šiaudinių plaukų). Žodis „perkandote“ turėtų padėti įveikiant šį klausimą.

KLAUSIMAS:

2016 metais pasirodė filmas su Paulu Dano ir Danieliu Radcliffe‘u. Jame pastarasis vaidina lavoną, kurį randa negyvenamoje saloje paliktas Hankas. Ilgainiui paaiškėja, jog lavonas nėra visiškai negyvas – jis turi įvairių galių, tad Hankas jį panaudoja įvairiems tikslams: jo pagalba išplaukia iš salos, užkuria laužą miške, kapoja malkas ar šaudo akmenukais į laukinius žvėris. Dėl lavono multifunkcionalumo Hankas jį palygina su vienu daiktu – tai atsispindi ir filmo pavadinime. Įvardinkite tą daiktą, su kuriuo palygintas ypatingų galių turintis lavonas, dviem žodžiais lietuviškai.

ATSAKYMAS:

ŠVEICARIŠKAS PEILIUKAS. Populiariausias multifunkcinis įrenginys yra šveicariškas peiliukas (angl. „swiss army knife“), o filmas vadinasi „Swiss Army Man“.

KLAUSIMAS:

2011 metais Norvegijoje stiprus liūčių sezonas neleido gyvulių laikyti lauke, todėl susidarė vieno produkto deficitas – kaina buvo pakilusi net iki 39 eurų už 250 gramų. Kadangi šis produktas norvegams labai svarbus ir yra vienas pagrindinių ingredientų žiemos metu, jo paklausa milžiniška, o dėl nepalankaus oro šio produkto resursų nepakako ir jo kainos išaugo labai smarkiai. Kokio produkto pritrūko Norvegijai, jei į atsakymą atves klausimo formuluotė?

ATSAKYMAS:

SVIESTO. Čia visai juokinga, kai įsiskaitai į klausimą. Klausimo formuluotėj kartojama tas pats per tą patį, kitaip tariant – „sviestas sviestuotas“. O būtent sviesto Norvegija ir pritrūko.

Gintarė Tamašauskaitė,

Trakų viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė