Nacionalinės bibliotekų savaitės programa

19-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė skelbia – „ATEIK – SUŽINOK IR IŠMOK“, tad savo lankytojus, bendruomenės narius, partnerius ir rėmėjus kviečiame ateiti į biblioteką ir sudalyvauti Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiuose, kuriuose sužinosite ir išmoksite daug įdomių dalykų, o be to, ir laiką smagiai praleisite!

Nacionalinės bibliotekų savaitės programa Trakų viešojoje bibliotekoje:

• Balandžio 23 d., 17 val. Arūno Baltėno, Linos Leparskienės knygos „Vietiniai: nepaprasta kelionė į Trakų kraštą“ pristatymas.

Knyga sukurta atrinkus tekstus ir nuotraukas iš gausybės medžiagos, kauptos lauko tyrimuose. Jų metu lankytasi Trakų krašto miestuose, miesteliuose, kaimuose ir vienkiemiuose, bendrauta su įvairių tautybių vietos gyventojais. Jie buvo prašomi pasidalyti pasakojimais iš savo gyvenimo, o knygoje skelbiamos tik atrinktos tų gyvenimo pasakojimų atkarpėlės.

• Balandžio 24 d., 17 val. Prenumeruojamų duomenų bazių pristatymas. Sužinosite, kaip naudotis bibliotekos prenumeruojamomis duomenų bazėmis: Infolex, Naxos Music Library, EBSCO Publishing eIFL.net.
  • Balandžio 24 d., 18 val. Kino seansas – „Kino pavasario“ lenkų režisieriaus Piotr Domalewski filmas „Tyli naktis“.

Komedija, pasakojanti, kaip šeimos susitikimas švenčių metu virsta pragaru. Filmas 2017 m. apdovanotas Gdynės kino festivalyje kaip „Geriausias filmas“, Lenkijos kino apdovanojimų 2018-aisiais metu – net 6 apdovanojimais, iš kurių paminėtini: kaip „Geriausias filmas“, „Geriausias režisierius“, „Geriausias scenarijus“ ir kt.

• Balandžio 25 d., 11–17 val. Mažoji knygų mugė. Dalyvauja leidykla „Baltos lankos“.

Tradiciškai, turėsite progą įsigyti knygų leidyklos kainomis, o taip pat jūsų lauks knygų išpardavimas. Bus knygelių ir mažiesiems.

–   Balandžio 25 d., 17 val. Žurnalistės Rūtos Janutienės naujausios knygos „Ir saugok mus nuo piktojo...“ pristatymas.

Knygoje atskleidžiamas šešėlinis elito gyvenimas, papasakotas Henriko Daktaro ir Vlado Belecko.

• Nuo balandžio 15 d. bibliotekoje eksponuojama literatūrinė-kraštotyrinė paroda „Trakų viešoji biblioteka 2018 metais“, kurioje – svarbiausi ir įsimintiniausi 2018 metų įvykiai. Paroda veiks iki gegužės 15 d.
  • Balandžio 23–25 d. vyks akcija „Grąžink bibliotekai pamirštą knygą – nemokėk delspinigių“. Už vėluojamas grąžinti knygas nereikės mokėti delspinigių.

Nuoširdžiai kviečiame dalyvauti Nacionalinėje bibliotekų savaitėje ir tariame iki pasimatymo balandžio 23–25 dienomis!

Trakų viešoji biblioteka
Vytauto g. 69, Trakai