Minint Mindaugo karūnavimo dieną

Nuo XIII a. 4-ojo dešimtmečio Mindaugas buvo Lietuvos didysis kunigaikštis ir pirmasis bei vienintelis Lietuvos karalius. Žinomiausias Mindaugo užsienio politikos žygis, įamžinęs jo vardą Lietuvos istorijoje – krikštas ir karūnavimas. Tai buvo Lietuvos atsivėrimas pasauliui, tarptautinis Lietuvos pripažinimas, tikras lūžis Lietuvos užsienio politikoje.

Mindaugo pagrindinis nuopelnas – Lietuvos valstybės suvienijimas. Liepos 6-oji Lietuvai labai svarbi, todėl pagerbiant karalių Mindaugą, liepos 5-ą dieną Rūdiškių bibliotekoje vaikams vyko popietė Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti. Trumpai bei vaizdžiai, kad vaikams būtų suprantama, buvo papasakota apie Lietuvos vienijimą. Pasikalbėjome ir apie valstybės simbolius: vėliavą, herbą ir himną bei, svarbiausia, apie valstybei būdingą jos kalbą.

Kadangi Mindaugas, galvodamas apie valstybę, sutiko krikštytis ir tapti karaliumi, jam reikėjo karūnos, todėl vaikai piešė dovaną – ,,Karūną Mindaugui“. Su dideliu malonumu vaikai spalvino karūnas. Po to, jomis pasipuošę, mielai fotografavosi ir džiaugėsi savo darbu. Įdomu, kurią karūną Mindaugas pasirinktų?

Rūdiškių bibliotekoje vyksta spaudinių paroda ,,Karaliaus Mindaugo Lietuva“. Kviečiame visus skaitytojus apsilankyti ir susipažinti su Mindaugo laikų istorija.

Nijolė Vėlyvienė,

Trakų viešosios bibliotekos