Minime 155-ąsias Maironio gimimo metines

Spalio 24 d. Rūdiškių miesto bibliotekoje vyko poezijos skaitymai ir diskusija poeto Jono Mačiulio – Maironio 155-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos šimtmečio minėjimui. Bibliotekoje svečiavosi Rūdiškių gimnazijos 9 klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Loreta Masiene.

Rengino pradžioje akcentuota, kad Maironis – lietuvių literatūros klasikas, tautiškumo puoselėtojas, viena svarbiausių lietuvių literatūros figūrų. Maironio poezijoje gausu patriotinių motyvų – tai eilėraščiai, persmelkti meilės Lietuvai: „Lietuva brangi“, „Trakų pilis“, „Milžinų kapai“, „Kur bėga Šešupė“, „Mano gimtinė“, „Taip niekas tavęs nemylės“ ir kt. Maironis yra poetas – dainius, nes jo patriotinė lyrika dainuojama ir giedama, net apie 50 rašytojo eilėraščių yra virtę dainomis. Prie jų populiarumo itin prisidėjo kompozitoriai Juozas Naujalis ir Česlovas Sasnauskas.

Maironio rinkinys „Pavasario balsai“, išleistas 1895 m., yra svarbiausia knyga lietuvių lyrikos istorijoje. Nors poetas taisė, pildė, leido naujus leidimus, bet pavadinimo niekada nekeitė. Maironio pavasaris tiesiogine prasme yra atbudusi gamta, o perkeltine – tauta. Tautos pabudimas – tai jos pavasaris ir laisvės siekimas. Balsai – tai darbai, atnešantys nepriklausomybę.

Popietėje kiekvienas mokinys prisilietė prie Maironio eilių. Svarbu tai, kad jaunuoliai skaitė savo pasirinktus eilėraščius ir akcentavo tai, kas jiems patiems iš tiesų yra aktualu ir svarbu. Todėl skaitoma buvo įtaigiai, o klausomasi susikaupus. Prieš skaitymus peržiūrėjome mokinių sukurtą filmą, kuriame Rūdiškių gimnazijos mokytojai ir kiti darbuotojai įamžinti skaitantys Maironio eiles.

Svarbiausias šios popietės tikslas buvo paskatinti jaunus žmones domėtis savo kultūra, jos šaknimis bei kūrybos darbais. Taip pat atrasti save tuose darbuose, tęsti savo tautos literatūrines idėjas, jas skleisti.

Dėkojame Rūdiškių gimnazijos mokiniams ir jų mokytojai Loretai Masienei už aktyvų dalyvavimą mūsų bibliotekos veikloje.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja